متخصص ایمپلنت در تهران

انتخاب دندانپزشک و متخصص ایمپلنت یکی از دغدغه‌های همیشگی بیماران است چرا که می‌تواند بر نتیجه درمان بسیار موثر واقع شود. در گذشته افراد بر اساس معرفی دوستان و آشنایان به دندانپزشک مراجعه می‌کردند. با فراگیر شدن اینترنت و استفاده از آن، با چند کلیک ساده می‌توانید دندانپزشکان شهر خود را پیدا کنید. برای مثال اگر ساکن پایتخت هستید و به دنبال متخصص ایمپلنت دندان در تهران می­گردید؛ با چند دقیقه جستجو در گوگل می‌توانید ده‌ها متخصص خوب ایمپلنت در تهران را پیدا کنید. حتی قادر هستید نظرات بیماران قبلی در مورد هر دندانپزشک مشاهده کنید و تصمیم بگیرید. دقت کنید که در مورد متخصص ایمپلنت دندان حساسیت بیشتری داشته باشید. چرا که نصب ایمپلنت در سلامت لثه اهمیت بسیاری دارد و نتیجه‌ی مطلوب در انجام آن تا حد زیادی به تخصص و تجربه‌ی دندانپزشک بستگی دارد.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یک جایگزین مصنوعی است که امروزه به جای دندان اصلی و پر کردن جای خالی آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. این قطعه از مواد سازگار با بدن تشکیل شده است که موجب هیچ آلرژی و مشکلی در دهان و دندان نمی‌شود. این جایگزین دندان در واقع یک میله کوچک همانند پیچ است که در طی عمل جراحی در داخل استخوان فک جای می‌گیرد.

پس از آن که استخوان اطراف آن جوش خورد؛ آماده نگه داشتن تاج مصنوعی دندان می‌شود. در اصل این میله به عنوان پایه ایمپلنت همانند ریشه دندان عمل می‌کند و روکشی که دارد؛ جای تاج دندان را می‌گیرد. به همین علت جراحی ایمپلنت جدا از وضعیت سایر دندان‌ها انجام می‌شود و نیازی به تکیه بر دندان‌های مجاور خود ندارد. چرا که در داخل استخوان فک ثابت بوده و از ریشه و پایه برخوردار است.

چرا نیاز به ایمپلنت دندانی داریم؟

شاید برای شما هم سوال باشد که اصلا چرا باید ایمپلنت دندانی انجام دهیم یا حتی به یک متخصص ایمپلنت در تهران مراجعه کنیم. به صورت کلی، دندان نقش مهمی در دهان و همچنین ظاهر چهره دارد و بر عملکرد صحبت کردن، غذا خوردن و حتی لبخند زدن تاثیر می‌گذارد. وقتی یک یا تعدادی از دندان‌های طبیعی شما از بین می‌روند؛ فضای خالی آن‌ها در دهان می­‌تواند سبب حرکت سایر دندان­‌ها شود. با ایمپلنت دندان می‌توانید مانع از جابه‌­جایی دندان­‌های دیگر شوید. همچنین با جراحی ایمپلنت قادر هستید جای خالی ریشه را در استخوان فک پر کنید و از بافت و سلامت آن حفاظت نمایید.

متخصص ایمپلنت در تهران

متخصص ایمپلنت در تهران

معیارهای یک متخصص ایمپلنت خوب در تهران

یک متخصص موفق و عالی دارای ویژگی­‌هایی است که علاوه بر اینکه دانش و مهارت خود را عرضه می­‌کند؛ می‌­تواند ارتباط بهتری با بیمار برقرار کند و بر شیوه و روند درمان آن تسلط بیشتری داشته باشد. قطعا هرچه متخصص ایمپلنت بهتر باشد؛ نتایج حاصل از جراحی رضایت­‌بخش‌­تر خواهد بود.

برخورداری از اخلاق حرفه ای

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب دندانپزشک و متخصص ایمپلنت، برخورداری ازاخلاق حرفه‌­ای است. در درمان‌های دهان و دندان، نظر دندانپزشک تعیین کننده‌ی همه چیز است. یک دندانپزشک با اخلاق با توجه به شرایط بیمار درمان را آغاز کرده و سعی می‌کند در انجام مراحل درمان شرایط مالی بیمار را در نظر داشته باشد. چرا که با توجه به دوره اقتصادی امروز، هزینه جراحی دندان بسیار اهمیت دارد و ممکن است برخی از افراد به دلیل آن از انجام این جراحی­‌ها صرف ­نظر کنند.

داشتن مهارت کافی

در نصب ایمپلنت دندان، تخصص و مهارت دندانپزشک اهمیت بسیاری دارد. توانایی لازم و تبحر باعث می‌شود که متخصص در زمان نصب ایمپلنت در لثه، فشار وارد شده به بیمار را کنترل کند تا احساس درد را به کمترین میزان ممکن برساند.

اختصاص زمان کافی

ایمپلنت دندان مستلزم اختصاص دادن زمان کافی و صبر و حوصله است. خوشبختانه اکثر متخصصین ایمپلنت بسیار دقیق و با حوصله مراحل کار را انجام می‌دهند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

تجربه

نصب ایمپلنت در لثه و کسب نتیجه‌ی مطلوب به تجربه و تخصص دندانپزشک بستگی دارد. یک متخصص ایمپلنت باید تجربه کافی برای انجام عمل را داشته باشد. برای مثال باید برای درمان دندان و جراحی ایمپلنت، دیگر موارد را همچون آسیب­‌های وارد شده به لثه را مدنظر قرار دهد. یک متخصص خوب در تهران ابتدا مشکل لثه را حل می‌کند و سپس به سراغ ایجاد ایمپلنت می‌رود.

بروز بودن

در دنیای پزشکی که هر روز تکنیک‌های جدید برای تخصص‌های مختلف معرفی می‌شوند و دندانپزشک باید به علم روز مسلط باشد. متخصص ایمپلنت با مطالعه مقالات منتشر شده در جدیدترین کنفرانس‌ها می‌تواند نتایج بهتری از انجام عمل‌های خود دریافت کند.

مقالات

پزشکان در هر تخصصی که باشند؛ مقالاتی را بر اساس مطالعات و تحقیقات خود منتشر می‌کنند. این مقالات در کنفرانس‌های داخل و خارج از کشور انتشار پیدا می­کند. تعداد مقالات و حوزه‌ی مقالات یکی از ویژگی‌های دندانپزشک عالی است اگر به دنبال متخصص ایمپلنت هستید؛ دقت کنید مقالات دندانپزشک در حوزه‌ی ایمپلنت نیز باشد.

متخصص ایمپلنت در تهران

مراحل انجام ایمپلنت در تهران

برای آن که ایمپلنت دندان، نتایج اثربخشی داشته باشد. باید مراحل آن به خوبی انجام گیرد. لازم به ذکر است که نمی‌توان انجام ایمپلنت را تنها محدود به زمان جراحی دانست. مراقبت­‌های قبل از جراحی، نظر متخصص ایمپلنت در تهران برای چگونگی روند درمان و مراقبت‌­های پس از عمل از نکاتی هستند که درصد موفقیت این جراحی را افزایش می­‌دهند. در ادامه به چگونگی روند جراحی ایمپلنت دندان پرداخته شده است.

معاینه و تشخیص پزشک

اولین مرحله در انجام ایمپلنت، معاینه و تشخیص درمان‌های لازم است. پس از مراجعه به متخصص ایمپلنت، درمان‌های اختصاصی برای هر فرد در نظر گرفته می‌شود.

تصویربرداری از دندان

تصویربرداری تخصصی از دهان و دندان، مرحله دوم از ایمپلنت است. متخصصان ایمپلنت معمولا از تجهیزات بروز استفاده می‌کنند تا تصویربرداری دقیق انجام شود و این کار احتمال خطا را تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد. چنانچه دندانپزشک تجهیزات تصویربرداری از دندان را در مطب خود نداشته باشد؛ بیمار را به همکاران خود معرفی می‌کند. یک تصویربرداری کامل و جامع می‌تواند سرعت مراحل کار را افزایش دهد.

انتخاب ایمپلنت مناسب

متخصص ایمپلنت باید اطلاعات جامعی در مورد جنس ایمپلنت‌ها داشته باشد تا با توجه به نوع لثه و دندان بیمار آن را انتخاب کند. متاسفانه ایمپلنت‌های تقلبی نه تنها آسیب‌های جبران ناپذیر به سلامت افراد می‌رساند بلکه موجب بی اعتمادی می‌شود؛ بنابراین دندانپزشک باید در انتخاب جنس ایمپلنت نیز متخصص باشد.

بیهوشی برای انجام جراحی ایمپلنت دندان

متخصصین ایمپلنت دوره‌های بیهوشی و جراحی فک و صورت را به­طور کامل می‌گذرانند. یکی از مراحل انجام ایمپلنت، بیهوشی بیمار است. در این مرحله باید بیمار با حداکثر دقت بیهوش شود و همچنین این بیهوشی به آن آسیب نرساند؛ بنابراین دندانپزشکی که اقدام به انجام ایمپلنت می‌کند باید به مراحل بیهوشی مسلط باشد. همچنین متخصص ایمپلنت باید در شرایط غیرقابل پیش بینی، توانمندی مدیریت و کنترل شرایط را داشته باشد. متخصص ایمپلنت باید دوره‌های جراحی فک و صورت را به صورت کامل بگذراند تا در مراحل کار جوانب احتیاط را رعایت کند. گاهی کوچک‌ترین سهل انگاری منجر به آلودگی حین عمل می‌شود و به عفونت لثه ختم خواهد شد.

نصب ایمپلنت

پس از بیهوشی، مراحل نصب پیچ در لثه و قرارگیری تاج روی پیچ‌ها انجام می‌شود. این دو مرحله مهم‌ترین مراحل کار هستند که متخصص بیشترین دقت را در آن دارد.

پس از جراحی دندانپزشک مراقبت‌های بهداشتی ضروری را برای بیمار تشریح می‌کند. بیمار در تمامی مراحل کار و همچنین در دوران نقاهت از پشتیبانی و همراهی پزشک خود برخوردار است.

متخصص ایمپلنت در تهران

متخصص ایمپلنت در تهران

دندان‌پزشک از چه ایمپلنتی برای بیماران استفاده می‌کند؟

ایمپلنت‌های موجود در مارکت دندانپزشکی تعداد زیادی دارند که بعضی از آن‌ها کیفیت لازم را ندارند و باعث بروز مشکلات دیگر دهان و دندان می‌شود. در ادامه به معرفی معروف‌ترین مدل‌های ایمپلنت در مارکت دندانپزشکی ایران می‌پردازیم تا شما آشنایی بیشتری با مدل‌های ایمپلنت پیدا کنید و با توجه به توصیه متخصص ایمپلنت خود از آن استفاده نمایید. معروف‌ترین ایمپلنت‌ها در بازار ایران عبارت‌اند از:

ایمپلنت کره‌ای

این مدل ایمپلنت یکی از مقرون به صرفه‌ترین ایمپلنت‌های خوب موجود در بازار ایران است. ایمپلنت‌های کره‌ای از کیفیت خوبی برخوردار هستند و مشکلی برای بیمار ایجاد نمی‌کنند. قیمت این ایمپلنت ۵ میلیون تومان به بالا است.

ایمپلنت نئودنت

برند نئودنت یکی از برندهای معروف ایمپلنت است. این نوع ایمپلنت در برزیل تولید می‌شود و قیمت آن به ازای هر واحد ۷ میلیون به بالا تخمین زده می‌شود. جالب است بدانید بخشی از این شرکت در مالکیت شرکت اشترومن است.

ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت اشترومن سوئیسی یکی از معروف‌ترین ایمپلنت‌های موجود در در بازار ایران است. بسیاری از دندان‌پزشکان معتقدند ایمپلنت اشترومن بهترین ایمپلنت موجود در ایران است و از آن جهت کاشت ایمپلنت دندان استفاده می‌کنند. قیمت این ایمپلنت به ازای هر واحد بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان است.

متخصص ایمپلنت در تهران

متخصص ایمپلنت در تهران دکتر ستاره هاشمی

تفاوت دندان‌پزشک و متخصص ایمپلنت

دندان‌پزشکان و پس از گذراندن تحصیلات عمومی دندانپزشکی می‌توانند وارد دوره‌های تخصصی دندانپزشکی شوند. تحصیلات عمومی دندانپزشکی حدود شش سال طول می‌کشد. گذراندن دوره‌های تخصصی دندانپزشکی بسته به نوع تخصص بین ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد. به زبان ساده‌تر کسی که تخصص ایمپلنت دارد حدود ۴ سال بیشتر از یک دندان‌پزشک عمومی درباره ایمپلنت و جراحی‌های دهان و دندان تحصیل کرده است. رشته‌های تخصصی زیادی در دندانپزشکی وجود دارد که یکی از آن‌ها ایمپلنت است.

جالب است بدانید متخصص ایمپلنت به تنهایی یک رشته تخصصی دندانپزشکی نیست بلکه یکی از زیر شاخه‌های رشته تخصصی جراحی فک و صورت و دهان است؛ بنابراین کسی که به عنوان متخصص ایمپلنت شناخته می‌­شود؛ ابتدا دوره پزشکی عمومی را گذرانده و سپس وارد رشته تخصصی جراحی فک و صورت و دهان شده است. همچنین ایمپلنت یکی از زیر شاخه‌های رشته درمان لثه نیز به شمار می­‌رود. به همین دلیل متخصصان لثه نیز می‌توانند کاشت ایمپلنت را انجام دهند. در ادامه رشته‌های تخصصی دندانپزشکی بیشتری را به شما معرفی خواهیم کرد:

درمان لثه یا پریودنسی

پریودنسی یکی از رشته‌های تخصصی دندانپزشکی است که به درمان بیماری‌های لثه می‌پردازد. بیماری‌هایی مانند عفونت و التهاب لثه توسط متخصص درمان لثه یا پریودنسی درمان می‌شوند. از آنجا که ایمپلنت در لثه کاشته می‌شود؛ متخصص این رشته می‌تواند کار کاشت ایمپلنت را نیز انجام دهد.

درمان ریشه یا اندودنسی

اندودنسی به صورت تخصصی به بخش‌های داخلی دندان مانند عصب دندان و پالپ می‌پردازد. متخصصان اندودنسی می‌توانند درمان‌هایی مانند عصب کشی، عصب کشی اصلاحی و کلیه جراحی‌های ریشه دندان را انجام دهند. لازم به ذکر است دندان‌پزشک عمومی توانایی انجام عصب کشی ساده را دارد؛ اما اگر وضعیت بیمار پیچیده باشد؛ دندان‌پزشک عمومی او را به یک متخصص اندودنسی ارجاع می‌دهد تا بهترین درمان برای بیمار صورت گیرد.

زیبایی و ترمیمی

این رشته به صورت تخصصی به اصلاح طرح لبخند و زیباسازی دندان‌ها می‌پردازد؛ بنابراین اگر قصد زیباسازی دندان‌های خود را دارید؛ می‌توانید به متخصصان زیبایی و ترمیمی مراجعه کنید.

ارتودنسی

ارتودنسی نیز یکی دیگر از رشته‌های تخصصی دندانپزشکی است. دانشجویان در این رشته به صورت تخصصی به هم راستا سازی دندان‌ها و مرتب سازی آن‌ها، حل اختلالات مربوط به فک، رفع اختلالات مربوط به بایت و درمان دیگر ناهنجاری‌های دندان می‌پردازند و نحوه درمان آن‌ها را می‌آموزند.

متخصص پروتزهای دندانی یا پروستودنسی

فارغ‌التحصیلان پروستودنسی در تمامی پروتزهای دندانی مانند روکش و دندان مصنوعی تخصص دارند.

آسیب شناسی فک و دهان و صورت یا پاتولوژی

متخصصان آسیب شناسی اغلب نمونه‌های آزمایشگاهی را بررسی می‌کنند. همچنین بیماری‌های فک و دهان را نیز تشخیص می‌دهند.

جراحی فک و صورت و دندان

جراحی‌های دهان و دندان و فک توسط متخصصان این رشته انجام می‌شود. متخصصان جراحی فک و صورت و دندان توانایی کاشت ایمپلنت دندان را نیز دارند.

دندان‌پزشکی کودکان

بسیاری از درمان‌های دندانپزشکی به صورت عادی قابل انجام به روی کودکان نیستند و نیاز به دقت و ظرافت بیشتری دارند. دانشجویان دندان‌پزشکی کودکان به درمان تمامی مشکلات دهان و دندان در کودکان می‌پردازند و روش انجام درمان‌های دندانپزشکی بر روی کودکان را می‌آموزند.

تاثیر متخصص خوب ایمپلنت در موفقیت ایمپلنت

متخصص علاوه بر اینکه شرایط کلی بیمار را در نظر می‌گیرد؛ تمامی دندان‌ها را نیز بررسی می‌کند تا بهترین راهکارهای ترمیمی را تجویز کند. دندانپزشکان به سلامت دندان توجه ویژه‌ای دارند و برای تک تک دندان‌های دقت و احتیاط کامل را در معاینه مبذول می‌نمایند. دندانپزشک متخصص همیشه به دنبال استفاده از روش‌های نوین است. چرا که در جدیدترین روش‌ها معمولا راحتی بیمار را در نظر می‌گیرند و بیمار نیز معمولا پزشکانی انتخاب می‌کند که از جدیدترین روش‌ها استفاده می‌کند. همچنین متخصصین برای جراحی مراکزی را انتخاب می‌کنند که از جدیدترین تجهیزات استفاده می‌کنند. چرا که تجهیزات جدید باعث می‌شود بیمار رضایتمندی بیشتری داشته باشد و احتمال خطا را نیز کاهش می‌دهد.

چگونه می‌توانیم بهترین متخصص را پیدا کنیم؟

متخصص ایمپلنت در تهران باید از مهارت­‌های ویژه­ای برای انجام جراحی برخوردار باشد و با تجربه و تبحر کافی بتواند این جراحی را به درستی انجام دهد. مسلما شما نمی­‌توانید همه متخصصین را امتحان کنید و بر اساس تجربه شخصی تصمیم بگیرد. به همین علت می­‌توانید با توجه به موارد زیر، بهترین متخصص ایمپلنت در تهران را پیدا کنید.

دوستان و آشنایان

از دوستان و آشنایان مورد اعتماد خود پرس و جو کنید تا از تجربیات آن‌ها در انتخاب متخصص ایمپلنت کمک بگیرید.

اینترنت

با توجه به گسترش روز افزون جستجو در اینترنت، تقریبا تمامی پزشکان سایت اختصاصی دارند؛ بنابراین با صرف وقت و جستجو در گوگل می‌توان بهترین متخصصان ایمپلنت را یافت.

تجربه‌ی بیماران قبلی

با بررسی نظرات بیماران قبلی هر پزشک می‌توان به تصمیم درستی در انتخاب متخصص ایمپلنت دست یافت.

شبکه‌های اجتماعی

بسیاری از متخصصان برای فراهم آوردن رفاه بیشتر حال بیماران، در فضاهایی همانند اینستاگرام و … فعالیت می‌کنند.

درمان ایمپلنت برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی همه افرادی که می‌خواهند دندان‌های از دست رفته خود را جایگزین کنند؛ می‌توانند از ایمپلنت استفاده نمایند. اما استثنائاتی نیز وجود دارد که ایمپلنت دندان راه مؤثری برای جایگزین کردن دندان نیست و بیمار باید از روش‌های دیگری استفاده کند. افرادی که ایمپلنت دندان برای آن­‌ها مناسب است؛ در دسته­‌های زیر قرار می­‌گیرند.

 • افرادی که کلیه دندان‌های خود را از دست داده‌اند.
 • افرادی که یکی از دندان‌هایشان را از دست داده باشند.
 • افرادی که به دلایلی نمی‌توانند از دندان مصنوعی استفاده کنند.
 • کسانی که یک یا چند دندان در انتهای قوس فک بالا یا پایینشان را از دست داده باشند.
 • افرادی که تراکم استخوان کافی داشته باشند.

درمان ایمپلنت به چه کسانی پیشنهاد نمی‌­شود؟

افرادی که به دلایل و شرایط خاص نمی‌توانند درمان ایمپلنت دندان را دریافت کنند عبارت‌اند از:

 • کسانی که مبتلا به عفونت دندان یا فک هستند کاندیدای مناسبی جهت دریافت درمان ایمپلنت نیستند. زیرا ایمپلنت باعث افزایش عفونت در دهان‌شان می‌شود. اگر مبتلا به عفونت دندان هستید و می‌خواهید از درمان ایمپلنت دندان استفاده کنید؛ لازم است ابتدا عفونت دندان خود را برطرف نموده و سپس اقدام به کاشت ایمپلنت کنید.
 • کاشت ایمپلنت برای افرادی که به دیابت مبتلا هستند؛ نیاز به احتیاط بیشتری دارد. کاشت ایمپلنت برای این افراد غیرممکن نیست و شانس موفقیت درمان ایمپلنت آن‌ها با افراد معمولی برابر است. برای اینکه افراد مبتلا به دیابت بتوانند از درمان ایمپلنت استفاده کنند؛ می‌بایست قبل از جراحی میزان قند خونشان بررسی شود و در صورتی که پزشک معالجه آن‌­ها اجازه جراحی داد؛ دندان‌پزشک جراحی را شروع کند.
 • کاشت ایمپلنت برای افرادی که دخانیات مصرف می‌کنند؛ بی‌تأثیر است. زیرا پس از مدتی ایمپلنت دندان نیز خراب می‌شود و بیمار مجبور است دوباره جهت ترمیم ایمپلنت اقدام کند؛ بنابراین اگر می‌خواهید از درمان ایمپلنت دندان استفاده نمایید و دخانیات مصرف می‌کنید؛ لازم است مصرف آن را قطع یا کم کنید.
 • افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند و داروهای ضد انعقاد خون مصرف می‌کنند برای آنکه ایمپلنت دندان دریافت نمایند لازم است بین ۵ تا ۷ روز قبل از جراحی با مشورت پزشک معالج مصرف دارو را قطع کنند.
 • بیمارانی که تحت رادیوتراپی هستند نباید از این درمان استفاده کنند.
 • مادرانی که در دوره بارداری هستند نیز نمی‌توانند از درمان ایمپلنت دندان استفاده کنند.

هزینه انجام ایمپلنت در تهران چقدر است؟

هزینه مراقبت­‌های دندان به ویژه ایمپلنت همیشه مورد بحث بوده است و البته برای بیماران اهمیت زیادی دارد. هزینه‌­ای که برای این جراحی در نظر گرفته می‌شود با توجه هزینه فیکسپر (بخش کاشت ایمپلنت)، قطعات پروتزی و لابراتوار محاسبه می­‌گردد. متاسفانه با نرخ تورم و افزایش قیمت‌­هایی که وجود دارد هزینه این درمان روزبه­‌روز بیشتر نیز می‌شود. با این حال در کنار این موارد باید به این نکته توجه کنید که این هزینه تنها یک بار برای همیشه سلامتی دندان‌های شما را تضمین می‌­کند. به عبارتی درمان ایمپلنت دوامی طولانی دارد و البته نسبت به سایر درمان­‌ها دندان از افزایش قیمت کمتری برخوردار بوده است. برای آن که از هزینه خود را هدر ندهید؛ می­‌توانید با مراجعه به متخصص ایمپلنت در تهران از نتیجه درمان خود رضایت داشته باشید.

مراقبت‌های بعد از ایمپلنت دندان

هر جراحی که انجام شود؛ نیاز به مراقبت­‌هایی دارد که علاوه بر تاثیر مثبتی که بر نتایج آن می‌گذارد؛ به روند بهبودی جراحی نیز کمک کند. ممکن است پس از جراحی ایمپلنت دندان نیاز به استراحت داشته باشید تا اثر بی­‌حسی به صورت کامل پایان یابد. معمولا بی­حسی موضعی که برای انجام ایمپلنت مورد استفاده قرار می­‌گیرد؛ پس از چند ساعت از بین می‌­رود.

با خاتمه یافتن بی­‌حسی امکان دارد برای کاهش درد خود نیاز به مسکن داشته باشید که باید از قبل درباره آن‌ها با متخصص خود مشورت کنید. تا پایان بهبودی کامل و به خصوص در روزهای اول ایمپلنت باید از غذاهای نرم استفاده کنید و تا پایان زمان بی­حسی ار مصرف غذا و نوشیدنی‌­های داغ خودداری نمایید تا به ایمپلنت دندانتان آسیبی وارد نشود. همچنین حتما مراقبت‌­های بهداشتی دندان را همانند قبل مانند مسواک و نخ دندان را رعایت کنید تا از بروز جرم‌­گیری ایمپلنت و عفونت جلوگیری نمایید.

چه زمانی باید به متخصص ایمپلنت در تهران مراجعه کنیم؟

وقتی صحبت از انجام ایمپلنت دندان به میان می­‌آید؛ بسیاری از افراد به روند این درمان، مزیت­‌ها و این که چرا انجام می‌شود؛ آگاهی ندارند. ایمپلنت دندان با مواد متشکل سازگار با دهان، به جای دندان­‌های طبیعی از دست رفته قرار می­‌گیرند. زمانی که پوسیدگی دندان بسیار پیشرفته باشد و تا حدی که سبب تخریب کانال دندان شود؛ احتمال از بین رفتن دندان نیز افزایش پیدا می‌کند. همچنین خرابی یا از دست رفتن یک دندان، سلامت دیگر دندان‌­ها، لثه و استخوان فک شما نیز به خطر می‌اندازد.

ایمپلنت دندان بهترین راه درمانی است که در آن دندان جایگزین کاشت می‌شود. حتی اگر این جراحی همزمان با کشیدن دندان اتفاق بیوفتد؛ موفقیت بالایی خواهد داشت. شما می‌توانید با مراجعه به متخصص ایمپلنت در تهران، وضعیت دندان­‌های خود را بررسی کنید و در صورت نیاز به جراحی، از نتایج آن رضایت داشته باشید.

متخصص ایمپلنت در تهران

سؤالات متداول

چه سنی برای ایمپلنت دندان مناسب است؟

طبق نظر متخصصان بهترین سن ایمپلنت دندان پس از 18 سالگی است. زیرا تا قبل از ۱۸ سالگی استخوان فک شکل کامل و ثابتی پیدا نکرده و ممکن است با رشد آن کاشت درمان ایمپلنت با موفقیت مواجه نشود. چرا که در اثر رشد استخوان فک، زاویه ایمپلنت تغییر کند و باعث می­شود در تکلم و غذا خوردن و حتی لبخند زدن دچار مشکل شوید.

آیا پس از کاشت ایمپلنت لثه بخیه می‌خورد؟

برای آنکه بافت لثه ترمیم شود دندان‌پزشک پس از کاشت ایمپلنت لثه را بخیه می‌زند. نخ بخیه لثه پس از ۴ تا ۵ روز خود به خود از دهان خارج می‌شوند؛ اما در بعضی از موارد نخ بخیه نیاز به کشیدن دارد. می‌توانید با مراجعه به متخصص معالج خود، در صورت نیاز بخیه لثه را خارج کنید.

تا چه مدت پس از کاشت ایمپلنت نباید مسواک بزنیم؟

پس از گذشت ۴۸ ساعت از کاشت ایمپلنت می‌توانید دندان‌های خود را مسواک بزنید. لازم به ذکر است از مسواک با درجه سختی نرم استفاده کنید و آن را با ملایت بیشتری بر روی دندان‌هایتان بکشید. بهتر است از دندانپزشک خود بخواهید تا شما را در نحوه صحیح استفاده از مسواک پس از کاشت ایمپلنت راهنمایی کند تا دچار مشکل خاصی نشوید.

آیا پس از کاشت ایمپلنت می‌توان از دهان‌شویه استفاده کرد؟

پس از کاشت ایمپلنت حداقل تا ۱۴ روز نباید از دهان‌شویه استفاده کنید. پس از ۱۴ روز با مشورت دندان‌پزشک خود یک دهان‌شویه مناسب خریداری نموده و از آن استفاده کنید. در ۱۴ روز اول می‌توانید از آب نمک ولرم به عنوان دهان‌شویه استفاده کنید که البته برای مصرف آن نیز اجازه متخصص ضروری است.

آیا در کاشت ایمپلنت از داروهای بیهوشی استفاده می‌شود؟

با توجه به اینکه کاشت ایمپلنت یک جراحی مهم و طولانی مدت است، دندان‌پزشک از داروهای بیهوشی استفاده می‌کند تا بیمار در طول درمان آرام باشد و دردی را احساس نکند. نوع داروی بیهوشی و دوز آن بستگی به شرایط بیمار دارد. دندان‌پزشک با توجه به تعداد ایمپلنت، محل ایمپلنت و سن بیمار، نوع داروی بیهوشی و دوز آن را مشخص می‌کند.

منبع:

https://www.adint.org

دانلود مقاله‌‌ي متخصص ايمپلنت در تهران بصورت PDF

مدیر وبسایت

دکتر ستاره هاشمی فوق تخصص جراحی فک و لثه

مقالات مرتبط

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

نظرات و دیدگاه ها
MiclVuh
پنجشنبه,1401,07

cialis soft


Дом дракона
پنجشنبه,1401,07

Дом дракона Дом Дракона


JimDrots
پنجشنبه,1401,07

furosemide 40 mg cost uk
UgoDrots
پنجشنبه,1401,07

diclofenac gel 3


JackDrots
پنجشنبه,1401,07

cialis canada priceMichaeltam
پنجشنبه,1401,07

10mg cialisMichaelSit
پنجشنبه,1401,07

augmentin 750 mg


LisaDrots
پنجشنبه,1401,07

ivermectin 3


JudyDrots
پنجشنبه,1401,07

lasix price india
BooDrots
پنجشنبه,1401,07

generic advair priceTommySOAKS
پنجشنبه,1401,07

augmentin 375 mg tabKiaDrots
پنجشنبه,1401,07

proscar canada cost


MiaDrots
پنجشنبه,1401,07

drug prices amoxicillinTommySOAKS
پنجشنبه,1401,07

buy furosemide online


CalvinBioda
پنجشنبه,1401,07

generic cialis tadalafil tadalafil soft gel capsule
https://doxycyclinemonohydrate.icu/# purchase doxycycline online


ElwoodOrder
پنجشنبه,1401,07

tadalafil 2.5 mg

BooDrots
پنجشنبه,1401,07

tadalafil daily use


ElwoodOrder
پنجشنبه,1401,07

biaxin


JasonDrots
چهارشنبه,1401,07

tadalafil 3mg


TimothyPeali
چهارشنبه,1401,07

albuterol 3 mg

EdgarFup
چهارشنبه,1401,07

cialis usa prescription


DavisFal
چهارشنبه,1401,07

best price for biaxin


ElwoodOrder
چهارشنبه,1401,07

fildena tablets
RobertFew
چهارشنبه,1401,07

metformin 80 mg


Фильма Молодой Человек Фильм Молодой Человек


Davidheive
چهارشنبه,1401,07

ventolin 2mg


MichaelFindy
چهارشنبه,1401,07

gabapentin indiaTommySOAKS
چهارشنبه,1401,07

azithromycin cap 500 mgEstebanamige
چهارشنبه,1401,07

buy cialis 10mg online


BooDrots
چهارشنبه,1401,07

fildena 25

JimDrots
چهارشنبه,1401,07

ampicillin tablet 250mgRobertFew
چهارشنبه,1401,07

trazodone 150 mg priceJimDrots
چهارشنبه,1401,07

ampicillin sodium


MarkDrots
چهارشنبه,1401,07

buy erectafil 20JaneDrots
چهارشنبه,1401,07

buy prednisolone 40 mg


LisaDrots
چهارشنبه,1401,07

proscar medicine


TedDrots
چهارشنبه,1401,07

how much is cialis 20mg


MiaDrots
چهارشنبه,1401,07

amoxicillin 825 pill
GordonRef
چهارشنبه,1401,07

buy generic zithromax no prescription buy bactrim online without prescription
https://antibioticwithoutpresription.shop/# buy cheap zithromax online
doxycycline without prescription zithromax online usa no prescription


Marvinfed
چهارشنبه,1401,07

where to purchase propecia


UgoDrots
چهارشنبه,1401,07

plaquenil 20 mg


PaulDrots
چهارشنبه,1401,07

cialis pills for sale ukCurtisEmabs
چهارشنبه,1401,07

generic cialis coupon


JaneDrots
چهارشنبه,1401,07

buy predislone tablets


MichaelFindy
چهارشنبه,1401,07

levitra 10 mg coupon


MarkDrots
چهارشنبه,1401,07

tretinoin capsules 10mg


UgoDrots
چهارشنبه,1401,07

buy tadacip tablets online


ElwoodOrder
چهارشنبه,1401,07

best buy cialis


AmyDrots
چهارشنبه,1401,07

levitra 60 mg priceAmyDrots
چهارشنبه,1401,07

amoxicillin for sale canada


YonDrots
چهارشنبه,1401,07

cheap furosemide


KiaDrots
چهارشنبه,1401,07

tadalafil price from india


AmyDrots
چهارشنبه,1401,07

cost of tadalafil generic


Rodneyhix
چهارشنبه,1401,07

diflucan for sale online


KimDrots
چهارشنبه,1401,07

viagra paypal canada


TedDrots
چهارشنبه,1401,07

tadalafil online uk

KimDrots
چهارشنبه,1401,07

online drugs valtrex


CharlesIntam
چهارشنبه,1401,07

uk viagra buyNickDrots
چهارشنبه,1401,07

amoxicillin 500mg nzSueDrots
چهارشنبه,1401,07

online viagra paypal


AnnaDrots
چهارشنبه,1401,07

prednisone 120 mg daily


KiaDrots
چهارشنبه,1401,07

cialis generic price in usTedDrots
چهارشنبه,1401,07

tadalafil daily online


UgoDrots
چهارشنبه,1401,07

lasix 5 mg


ElwoodOrder
چهارشنبه,1401,07

75 mg viagra


AshDrots
چهارشنبه,1401,07

seroquel od citalopram uk costDavisFal
چهارشنبه,1401,07

online cialis paypalDavidheive
چهارشنبه,1401,07

cost of cialis generic


CharlesIntam
چهارشنبه,1401,07

sildenafil mexico price


KimDrots
چهارشنبه,1401,07

buy ivermectin pills
Michaelrop
چهارشنبه,1401,07

order azithromycin 500mg


AmyDrots
چهارشنبه,1401,07

can i order furosemideMichaelrop
چهارشنبه,1401,07

cialis prices


Marvinfed
چهارشنبه,1401,07

medication albuterolTeoDrots
چهارشنبه,1401,07

canadapharmacyonline legitMiclVuh
چهارشنبه,1401,07

trazodone europeKevindug
چهارشنبه,1401,07

where to buy amoxicillin 500mg without prescription buy zithromax online cheap
https://antibioticwithoutpresription.shop/# bactrim and sepra without a presription
ed drug prices best ed pills non prescription


TommySOAKS
چهارشنبه,1401,07

generic tadalafil paypal

JaneDrots
چهارشنبه,1401,07

cost of 5mg tadalafil


Judsonsar
چهارشنبه,1401,07

online pharmacy no prescription needed online pharmacy no prescription
https://antibioticwithoutpresription.shop/# buy generic zithromax no prescription


NickDrots
سه شنبه,1401,07

clomid 500mg


SueDrots
سه شنبه,1401,07

erectafil 20 mg


KimDrots
سه شنبه,1401,07

cialis 20mg tabletEvaDrots
سه شنبه,1401,07

amoxil genericTimothyPeali
سه شنبه,1401,07

cheap fildena 100


web page
سه شنبه,1401,07

I like the valuable info you provide onn your articles.
I’ll bookmark your blog and test again here regularly.
I am slightly certain I will learn lots of new stuff proper here!
Good luck for the next!
web page

It iss thought for its ersatile foreign money payouts, extensive sport collection, and dependable consumer assist.
Believe it or not, taking part in slolts online has change into
very popular over the pazst few years. We’ve tried to list prime-tier casinos with good games and
good VP recreation choice.


BooDrots
سه شنبه,1401,07

cialis 5mg cost canadaSueDrots
سه شنبه,1401,07

viagra online rx


MiclVuh
سه شنبه,1401,07

buy furesimide online


RobertFew
سه شنبه,1401,07

metformin 1000 mg pill


JasonDrots
سه شنبه,1401,07

cost cialisMarkDrots
سه شنبه,1401,07

100 amoxicillin 500 mg


YonDrots
سه شنبه,1401,07

antibiotic amoxicillin


ElwoodOrder
سه شنبه,1401,07

60000 mg metforminEvaDrots
سه شنبه,1401,07

prednisolone uk

RobertFew
سه شنبه,1401,07

cialis for sale canada
BooDrots
سه شنبه,1401,07

prazosin catsSueDrots
سه شنبه,1401,07

cost of cialis per pillTedDrots
سه شنبه,1401,07

furosemide prescription


EvaDrots
سه شنبه,1401,07

5mg cialis dailyNickDrots
سه شنبه,1401,07

zoloft brand name

MiclVuh
سه شنبه,1401,07

amitriptyline generic

MarkDrots
سه شنبه,1401,07

canadianpharmacymeds


PaulDrots
سه شنبه,1401,07

levitra mexico
WimDrots
سه شنبه,1401,07

bupropion 189GordonRef
دوشنبه,1401,07

no prescription needed pharmacy pharmacy coupons
https://antibioticwithoutpresription.shop/# buy doxycycline without prescription
buy cheap amoxicillin online buy cheap amoxicillin online


Marvinfed
دوشنبه,1401,07

tadacip price


JasonDrots
دوشنبه,1401,07

amoxil 500g
JimDrots
دوشنبه,1401,07

tadalafil uk cheap


TimothyPeali
دوشنبه,1401,07

cheap tadacipMiaDrots
دوشنبه,1401,07

cialis from mexico


EdgarFup
دوشنبه,1401,07

paxil online no rx


AmyDrots
دوشنبه,1401,07

laxis pills
Samuelrah
دوشنبه,1401,07

cialis in women
BooDrots
دوشنبه,1401,07

medrol generic prices
MichaelSit
دوشنبه,1401,07

glucophage generic
Marvinfed
دوشنبه,1401,07

cialis online legal
CarlDrots
دوشنبه,1401,07

augmentin 825 125 mg


SueDrots
دوشنبه,1401,07

buying valtrex online


JimDrots
دوشنبه,1401,07

retin a buyNickDrots
دوشنبه,1401,07

brand viagra online


UgoDrots
دوشنبه,1401,07

generic zoloft cost


UgoDrots
دوشنبه,1401,07

avodart online

Marvinfed
دوشنبه,1401,07

colchicine buy usa


ElwoodOrder
دوشنبه,1401,07

colchicine 500mcg


CarlDrots
دوشنبه,1401,07

ivermectin ukJudsonsar
دوشنبه,1401,07

ed pills best ed drug
https://erectionpills.top/# best ed pills onlineKevindug
دوشنبه,1401,07

canadian pharmacy world coupons online pharmacy non prescription drugs
https://pharmacywithoutprescription.best/# no prescription needed pharmacy
ed medications list cure ed


DenDrots
دوشنبه,1401,07

zestoretic medicationKiaDrots
دوشنبه,1401,07

propecia finasteride

TimothyPeali
دوشنبه,1401,07

buy propecia uk

TommySOAKS
دوشنبه,1401,07

cialis canadian


ElwoodOrder
دوشنبه,1401,07

buy accutane uk


DenDrots
دوشنبه,1401,07

trust pharmacyJackDrots
دوشنبه,1401,07

tadalafil for women
Samuelrah
دوشنبه,1401,07

paroxetine 15 mgWimDrots
دوشنبه,1401,07

phenergan online


CharlesIntam
دوشنبه,1401,07

paxil discountElwoodOrder
دوشنبه,1401,07

finasteride pills

JaneDrots
دوشنبه,1401,07

rx lisinopril


MiaDrots
دوشنبه,1401,07

amoxil 875 medication

CarlDrots
دوشنبه,1401,07

viagra 25mg price

SueDrots
یکشنبه,1401,07

tizanidine generic
MiclVuh
یکشنبه,1401,07

zithromax 250 mg price


DenDrots
یکشنبه,1401,07

retin a 0.05 gel

WimDrots
یکشنبه,1401,07

buy aralen tabletEvaDrots
یکشنبه,1401,07

xenical 120 mg costCalvinvar
یکشنبه,1401,07

best ed medication ed pills comparisonTedDrots
یکشنبه,1401,07

tadalafil pills priceUgoDrots
یکشنبه,1401,07

buy sumycin onlineMarvinfed
یکشنبه,1401,07

cialis 75 mg


Marvinfed
یکشنبه,1401,07

accutane 2019


Rodneyhix
یکشنبه,1401,07

viagra 4 pack

MichaelSit
یکشنبه,1401,07

trazodone 4


ElwoodOrder
یکشنبه,1401,07

generic for paxil

ElwoodOrder
یکشنبه,1401,07

azithromycin 500g


DavisFal
یکشنبه,1401,07

augmentin 875 mg tab
CarlDrots
یکشنبه,1401,07

cialis coupon
MiclVuh
یکشنبه,1401,07

finasteride pills


Marvinfed
یکشنبه,1401,07

propecia coupon


MiclVuh
یکشنبه,1401,07

price for 100mg viagra
GordonRef
یکشنبه,1401,07

reputable canadian online pharmacy canadian pharmacies
https://canadianpharmacy.best/# onlinecanadianpharmacy 24
canada drugstore pharmacy rx canadian drug stores


MarkDrots
یکشنبه,1401,07

baclofen medicine


SueDrots
یکشنبه,1401,07

lasix coupon


BooDrots
یکشنبه,1401,07

atarax canada


UgoDrots
یکشنبه,1401,07

amitriptyline cost
BooDrots
یکشنبه,1401,07

cialis 5 mg daily


LisaDrots
یکشنبه,1401,07

tadalafil 90 tabs


DavisFal
یکشنبه,1401,07

azithromycin how to


PaulDrots
یکشنبه,1401,07

mexican pharmacyJackDrots
یکشنبه,1401,07

daily cialis price

JaneDrots
یکشنبه,1401,07

viagra 75 mg


slot deposit Shopeepay
یکشنبه,1401,07

Excellent post. I certainly love this website. Keep writing!

Here is my blog :: slot deposit Shopeepay


CurtisEmabs
یکشنبه,1401,07

stromectol pillJasonDrots
یکشنبه,1401,07

xenical discountDenDrots
یکشنبه,1401,07

cheap cialis tabletsMiaDrots
یکشنبه,1401,07

zestril medicationAnnaDrots
یکشنبه,1401,07

brand cialis 20mg


Judsonsar
شنبه,1401,07

cheapest prescription pharmacy cheapest pharmacy for prescriptions without insurance
https://antibioticwithoutpresription.shop/# buy amoxicillin online cheapJaneDrots
شنبه,1401,07

pharmacy drugs
AmyDrots
شنبه,1401,07

viagra uk cost

Kevindug
شنبه,1401,07

the best ed pill cheap ed drugs
https://antibioticwithoutpresription.shop/# buy cheap doxycycline online
buy ed pills online erection pills onlineMichaelSit
شنبه,1401,07

colchicine nz
MiclVuh
شنبه,1401,07

drug paxilSamuelrah
شنبه,1401,07

tadalafil otc


TeoDrots
شنبه,1401,07

zestril 20
Calvinvar
شنبه,1401,07

safe canadian pharmacy canadian pharmacy serviceMiclVuh
شنبه,1401,07

azithromycin us


BooDrots
شنبه,1401,07

keflex 400 mg

NickDrots
شنبه,1401,07

lexapro 10
GordonRef
جمعه,1401,07

cheap ed pills erectile dysfunction drug
https://erectionpills.top/# cheap erectile dysfunction pill
erectile dysfunction medications ed meds