لبخند لثه ای

بهره‌مندی از لبخند زیبا تأثیر بسزایی در زیبایی افراد دارد. ناهنجاری لثه یکی از مشکلات دهان و دندان است که بر زیبایی لبخند نیز تاثیر می‌گذارد. با پیشرفت علم، روش‌های درمانی بسیاری برای درمان لبخند لثه‌ای به وجود آمده است. زمانی که دندان‌ها، لثه‌ها و لب‌ها نامتوازن و ناهماهنگ باشد لبخند لثه‌ای ایجاد می‌شود. یکی از رایج‌ترین علل این بیماری نزدیک بودن لثه‌ها به لب‌های بالا است. علاوه‌ بر آن کوچک بودن دندان‌ها نیز منجر به ایجاد این مشکل می‌شود. از مهم‌ترین مواردی که درصد موفقیت مراحل درمان لبخند لثه‌ای را بالا می‌برد؛ تحلیل دقیق علت ایجاد این دست ناهنجاری‌ها است. در صورتی که دندان‌پزشک باتجربه و متخصص باشد؛ می‌تواند به خوبی علت این مشکلات را تشخیص دهد و بهترین روش را برای درمان آن‌ها به کار گیرد.

لبخند لثه ای

دلیل ایجاد لبخند لثه ای

لبخند لثه ای

به صورت کلی لبخند لثه ای به دلیل وجود ناهنجاری و ناهماهنگی لثه ها و دندان‌ها ایجاد می‌شود؛ اما علت دقیق آن نیازمند تشخیص متخصص است. هرچه متخصص ماهرتر باشد؛ تشخیص را به صورت دقیق تری انجام می‌دهد؛ شدت آن را بررسی می‌کند و درمان بهتری ارائه می‌دهد. از این رو علت ایجاد این نوع لبخند در روند آن بسیار اهمیت دارد.

 • رشد غیرطبیعی فک: گاهی اوقات رشد عمودی فک، بیش از حد نرمال ادامه پیدا می‌کند و همین امر منجر به ایجاد لبخند لثه‌ای می‌شود.
 •  رشد بیش از حد لثه: گاهی اوقات رشد بیش از حد لثه منجر به ایجاد ظاهر ناخوشایند در افراد می‌شود. علاوه بر آن بلندی لثه‌ها به علت رویش ناقص دندان‌ها نیز به وجود می‌آید.
 • دندان های کوچک: گاهی تنها دلیل ایجاد لبخند لثه‌ای، نحوه رویش دندان‌ها است که به مقدار زیادی زیر بافت لثه پنهان شده‌اند. این اتفاق معمولا به دلایل ژنتیکی و ارثی رخ می‌دهد. گاهی سایش دندان‌ها بر اثر دندان‌قروچه موجب کوتاه شدن دندان‌ها می‌شود.
 • انقباض بیش‌ از حد عضلات اطراف دهان: اگر این عضلات بیش از حد فعال باشند؛ لب بالا بیشتر از حد طبیعی خود به عقب کشیده می‌شود. در نتیجه بافت بیشتری از لثه نمایان شده و بخش زیادی از دهان و دندان‌ها و لثه قابل مشاهده است.

هزینه جراحی لبخند لثه ای

با توجه روش‌های متعددی که برای درمان این مشکل و اصلاح لبخند لثه ای در کلینیک دکتر ستاره هاشمی وجود دارد؛ نمی‌توان قیمت دقیقی برای درمان طرح لبخند تعیین کرد. علاوه بر آن مهارت دندان‌پزشک و تجهیزاتی که برای درمان این مشکل استفاده می‌شود نیز تأثیر بسیاری در تعیین هزینه درمان دارد؛ بنابراین نمی‌توان قیمت دقیقی برای درمان کامل آن تعیین کرد. برای کسب اطلاعات درمورد قیمت جراحی لبخند لثه ای در سال 1402 با کارشناسان کلینیک تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

هزینه جراحی لبخند لثه ای

مراحل درمان لبخند لثه ای

معاینه به جهت بررسی دلیل ایجاد لبخند لثه ای

انتخاب روش درمانی مناسب

پیاده سازی روش درمانی جراحی یا غیرجراعی جهت بهبود بیمار

روش های درمان لبخند لثه ای

در مواردی که ناهنجاری و ناهماهنگی متوسط یا خفیف باشد؛ با روش‌های غیر جراحی می‌توان آن را درمان کرد؛ اما گاهی ناهنجاری‌ها بسیار پیشرفته هستند و برای درمان آن‌ها ناگزیر به انجام عمل‌های جراحی هستیم. به طور کلی می‌توان گفت امروزه با کمک تکنیک‌های مختلف تهاجمی و غیرتهاجمی، ترمیم لبخند لثه ای انجام می شود.

 1. اردتونسی دندان ها: ارتودنسی ثابت یا متحرک مشکلات متوسط دندان‌ها و ناهنجاری فک را ترمیم می‌کند که مشکل لبخند به همراه دیده شدن لثه را برطرف می کند.
 2. روکش دندان ها: استفاده از روکش‌های دندان باعث می‌شود دندان ها بزرگ تر به نظر بیایند. لمینت دندان یکی از روکش‌های دندان است که مشکل لبخند لثه ای را رفع می کند.
 3. جراحی لب: جراحی لب فوقانی برای افرادی که لب های کوتاهی دارند، می‌تواند به اصلاح لبخند لثه ای کمک بسیاری کند و ظاهر فرد را بهبود بخشد.
 4. افزایش طول تاج دندان: در عمل جراحی قسمتی از بافت لثه و در بعضی اوقات قسمتی از استخوان حذف می‌شود؛ بنابراین دندان‌های نهفته و دندان‌های نیمه نهفته به صورت کامل خارج خواهد شد.
 5. کانتورینگ لثه:در این روش تغییرات جزئی و دقیق در خط لثه صورت می‌گیرد و بافت اضافه لثه را از بین می برد که باعث می‌شود ناهنجاری‌های موجود در صورت اصلاح شود. در این روش اصلاح لبخند لثه ای با لیزر یا اصلاح لبخند لثه ای با جراحی انجام می شود.
 6. تزریق بوتاکس: زمانی که سم رقیق شده بوتولینوم به عضلات صورت تزریق می‌شود؛ فعالیت آن‌ها را مختل می‌کند و در واقع عضلات دچار نوعی فلج کنترلی می‌شوند؛ بنابراین هنگام لبخند زدن عضلات لب فعالیت زیادی نخواهد داشت.
 7. تزریق ژل: در افرادی که لب‌های کوچک و باریک باعث شکل گرفتن این مشکل می‌شود تزریق ژل به داخل لب می‌تواند راهکار خوبی محسوب شود.
 8. بدون جراحی: درمان لبخند لثه ای بدون جراحی به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی انجام می شود که فرد در کوتاه‌ترین زمان ممکن دوران نقاهت را پشت سر می‌گذارد و می‌تواند به زندگی عادی برگردد.
درمان لبخند لثه ای

چرا کلینیک دکتر ستاره هاشمی

برش‌هایی دقیق و بدون خونریزی با لیزر

تشخیص پوسیدگی با استفاده از دستگاهVistaCam iX

کادر تخصصی دندانپزشکی کودکان

درمان لبخند لثه ای در کلینیک دکتر ستاره هاشمی

مراقب های بعد از درمان لبخند لثه ای

مراقبت بعد از اصلاح لبخند لثه ای

جراحی لبخند لثه ای نیازمند رعایت و توجه مراقبت‌های ساده‌ای است که علاوه بر اینکه دوره نقاهت و درد را کاهش می دهند؛ می‌توانند بر نتیجه آن نیز تاثیر بگذارند و حتی از بروز عوارض جدی همانند عفونت و خونریزی شدید جلوگیری نمایند. از این جهت در ادامه به برخی توصیه های مراقبتی پس از جراحی اصلاح لبخند لثه ای با مشورت متخصص پرداخته است.

 • برای کاهش درد و بهبود روند درمان، داروهای تجویز شده توسط متخصص خود را سر وقت مصرف کنید.
 • در دو روز اول جراحی به استراحت کامل بپردازید و از انجام فعالیت های سنگین و استرس‌زا پرهیز کنید.
 • برای بهداشت دندان در چند روز اول دوره نقاهت، از دهان شویه و مسواک زبر استفاده نکنید.
 • از مصرف غذاهای خیلی گرم و سرد خودداری نمایید و از غذاهایی با دمای متعادل و همچنین نرم استفاده کنید.
 • برای تسریع زمان بهبود، از مصرف دخانیات و مشروبات الکی خودداری نمایید.
 • سه الی چهار روز پس از جراحی لبخند لثه‌ای می‌توانید دندان‌های خود را مسواک بزنید. البته توجه داشته باشید که این عمل باید به آرامی و نرمی انجام شود و از شستن محل بخیه با مسواک نیز خودداری کنید.
 • بهتر است طبق نظر پزشک متخصص خود، در دوره های ۶ ماهه معاینه شوید تا بهبودی کامل بدست آورید.
 • برای کاهش تورم و درد می‌توانید از کمپرس آب یخ استفاده کنید. می‌توانید از این کمپرس هر یک ربع یک بار و به مدت ۵ الی ۱۰ استفاده نمایید.

سوالات متداول

اصلاح لبخند لثه ای با لیزر، اصلاح لبخند لثه ای با جراحی و بدون جراحی با توجه به شرایط فرد انتخاب می شود.

قیمت اصلاح لبخند لثه ای به عواملی مانند مهارت متخصص و تجهیزات مورد استفاده و همچنین شرایط فرد بستگی دارد

بله. درمان لبخند لثه ای بدون جراحی با استفاده از ارتودنسی، روکش دندان، تزریق ژل و تزریق بوتاکس انجام می شود و همچنین روش های سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی نیز باتوجه به شرایط فرد می تواند در نظر گرفته شود.

درمان و اصلاح لبخند لثه‌­ای سبب افزایش اعتماد به نفس، حذف لثه اضافی، افزایش زیبایی خنده، زیبایی ظاهری و یک­نواخت شدن خط لثه می شود.

[ratemypost]

نظرات مراجعه کنندگان

جردن.نبش چهار راه جهان‌ کودک(ضلع شمال غربی) پلاک۶۶ طبقه سوم واحد
درصورت استفاده از خودروی شخصی:
جهت پارک خودرو از پارکینگ پارک آب و آتش واقع در ضلع جنوب شرقی چهارراه جهان کودک (بزرگراه حقانی به سمت جنوب) استفاده نمایید.
درصورت استفاده از مترو:
در ایستگاه متروی میرداماد پیاده شده و در ایستگاه تاکسی از خط میدان ونک استفاده کنید.
برای مسیریابی آسان تر ازQRکد زیر استفاده کنید
[kaya_qrcode title_align="alignnone" content="https://goo.gl/maps/knNHCzCeNRsJKB238" ecclevel="L" align="alignnone"]
درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم در خواست مشاوره

برای مشاوره با ما شماره خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم