عوارض لیفت لثه

لیفت لثه از پرمخاطب‌ترین جراحی‌هایی زیبایی دهان و دندان به شمار می‌رود که جنبه درمانی نیز دارد. با اینکه بسیاری از افراد فکر می‌کنند عدم وجود تعادل در حاشیه لثه‌ها، تنها به نظر برخی‌ها ناپسند است؛ اما باید بگوییم که در این موارد، زمانی که لثه‌های شما کوتاه باشند، نه تنها باعث بلندتر دیده شدن دندان‌ها می‌شوند، بلکه زمینه تجمع باکتری، عفونت و حتی افتادن دندان‌ها را نیز به وجود می‌آورد. همچنین پایین بودن لثه‌ها باعث می‌شود تا در هنگام لبخند زدن دیده شوند و از جذابیت لبخند شما کاسته شود. در کنار این که زیاد بودن حاشیه لثه‌ها علاوه بر مشکلات ظاهری لب، ممکن است به ساختار لب و فک نیز آسیب برساند. البته بسیاری از بیماران به علت ترس از عوارض لیفت لثه از انجام آن سرباز می‌زنند؛ اما می‌توان با توجه به برخی توصیه‌ها، این معایب را کاهش داد و لبخندی جذاب برای خود به ارمغان آورد.

لیفت یا کانتورینگ لثه، نوعی جراحی به شمار می‌آید که با تغییر خط لثه، شکل و فرم آن را اصلاح می‌کنند. در عمل لیفت لثه بافت اضافی که بر روی لثه وجود دارد، برداشته می‌شود. در این زمان اگر دندان از روی لثه پسروی داشته باشد، باید حتما ترمیم شود. البته این جراحی بیشتر جنبه زیبایی دارد و از بهترین روش‌های اصلاح طرح لبخند برای کسانی به شمار می‌رود که در هنگام خندیدن، حاشیه لثه‌هایشان دیده می‌شود. به طور معمول کانتورینگ لثه در کلینیک‌های دندانپزشکی و با استفاده از لیزر انجام می‌شود که با برش بافت نرم، آن را بردارد و خط لثه را شکل دهد. در برخی مواقع نیز با اضافه کردن کمی بافت برای زیبایی بیشتر، پیوند لثه نیز انجام می‌گیرد.

خطرات لیفت لثه چگونه خواهد بود؟

از آنجایی که لیفت لثه با برش و برداشتن بافت همراه است، دردناک خواهد بود؛ اما این عمل با استفاده از بی‌حس‌کننده انجام می‌شود. ازاین‌رو شخص در زمان جراحی دردی را احساس نمی‌کند یا درد خیلی کم خواهد بود. البته از معایب و عوارض لیفت لثه نیز باید به این اشاره کنیم که خطرات این جراحی برای هر کسی متفاوت خواهد بود؛ اما اگر دهان و دندان‌های شما در معرض پوسیدگی دندان یا حساس بودن قرار دارد یا اینکه لثه‌های شما به شدت آسیب‌پذیر هستند، بهتر است از انجام کانتورینگ لثه صرف‌نظر کنید. چرا که ممکن است باعث عفونت شود و در ساختار و استحکام دندان‌ها مشکل ایجاد کند. همچنین امکان دارد پس از 48 ساعت پس از لیفت لثه، خونریزی و تورم داشته باشد یا در دندان و لثه‌ خود احساس درد کنید که معمولا با مصرف مسکن و مراقبت کاهش خواهد یافت.

از این نوشته راضی بودید؟

5 / 5. تعداد امتیازها: 1

(دیده شده 8 بار, 1 امروز دیده شده)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 5 =

برای مشاوره با ما شماره خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم