اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند به منظور دستیابی به لبخندی زیبا انجام می‌شود. افراد بسیاری از وضعیت دندان‌ها و فک خود رضایت ندارند و باید گفت که بیشتر مشکلات لبخند ناشی از فک و لثه است. پس از معاینه و بررسی عکس فک و دندان‌ها، بهترین روش برای تغییر طرح لبخند پیشنهاد می‌شود و با موافقت شخص مراحل کار آغاز می‌شود. روش‌های بسیاری برای زیباسازی لبخند وجود دارد اما بهترین روش آن است که نه تنها لبخند شما را زیبا کند بلکه مشکلات اساسی فک و دندان‌ها را برطرف کند.
استفاده از اصلاح طرح لبخند سبب می شود، با روشن‌تر شدن رنگ دندان‌ها، صورت فرد جوان و با طراوت‌تر دیده می‌شود، بهبود طرح لبخند با استفاده از درمان اصلاح طرح لبخند دندان باعث می‌شود اعتماد به نفس افراد بیشتر شود و با بهره‌گیری از این روش می‌توان پوسیدگی‌ها، عفونت و بیماری‌های لثه را درمان کرد.

اصلاح طرح لبخند

روش های اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

روش اصلاح طرح لبخند محدود به یک روش ثابت نیست و گستردگی روش‌های اصلاح لبخند نیز متفاوت است.

 • کامپوزیت: این روش برای اصلاح دندان‌های لب پریده، بدرنگ یا پوسیده بسیار کاربرد دارد. کامپوزیت لایه‌ای از جنس چینی یا رزین بوده که بر روی سطح بیرونی دندان‌ها قرار میگیرد و ظاهر مرتبی به آن‌ها می‌بخشد. در این روش دندان‌ها زیاد برش نمی‌خورند.
 • لمینت: در این روش لایه نازکی از جنس سرامیک بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد. مدت زمان اندازه‌گیری و آماده سازی ونیرهای سرامیکی به مراتب از ونیر کامپوزیتی بیشتر بوده زیرا در این روش دندان‌ها تراش بیشتری می‌خورند و برای ساخت سرامیک، نیاز به قالب گیری از دندان‌ها است.
 • ایمپلنت: با استفاده از این روش درمانی می‌توانید کمبود دندان در دهان خود را جبران کنید. کاشت دندان با استفاد از پایه‌های فلزی که در استخوان فک قرار می‌گیرند؛ انجام می‌شود. این جایگزین مصنوعی از جنس تیتانیوم یا زیرکونیم ساخته می‌شود.
 • ارتودنسی: ارتودنسی، همه دندان‌ها را یکسان و زیبا می‌کند و مناسب افرادی است که اگرچه دندان‌های سالمی دارند اما از نامرتب بودنشان رنج می‌برند. این روش در رفع مشکلاتی همچون متقارن بودن دندان‌ها، فواصل بین دندانی، بیماری‌های لثه، دندان اضافه و کج بودن دندان موثر است.
 • سفید کردن دندان‌ها: در روش سفید کردن یا بلیچینگ، دندان‌هایی که تغییر رنگ داده‌اند را با استفاده مواد شیمیایی مختلف به حالت اول بر می‌گردانند. روش‌های خانگی بلیچینگ بسیار میان مردم رایج هستند اما ماندگاری بالایی ندارند. برای کسب نتیجه‌ای مطلوب با عمر بالا، باید به متخصصین مراجعه کنید.

هزینه اصلاح طرح لبخند

هر بیمار، خصوصیات فیزیکی و جسمی به خود را دارد. متفاوت بودن صورت، فک، دندان، میزان آسیب وارد شده به دندان و رنگ آن‌ها تنها بخش کوچکی از عوامل موثر بر قیمت اصلاح طرح لبخند هستند. از عوامل تاثیرگذار بر فرایند اصلاح طرح دندان‌ها و لثه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع روکش: نوع روکش را می‌توان یکی از پارامترهای مهم در تعیین هزینه دانست. چرا که روکش‌ها کیفیت‌های متفاوتی دارند؛ بنابراین نوعی روکش انتخابی در قیمت اصلاح طرح لبخند دندان بسیار اهمیت دارد.
 • فاصله بین دندان‌ها: فاصله بین دندان‌ها عامل دیگری است که در قیمت تاثیرگذار است. به همین دلیل دندانپزشک ابتدا فاصله موجود بین دندان‌ها را با تکنیک‌های خاص به حداقل می‌رساند؛ سپس اصلاح لبخند را شروع می‌کنند.
 • لثه: دندانپزشک ابتدا لثه را بررسی کرده و در صورت وجود هر گونه مشکل، ابتدا لثه را از هر گونه آلودگی پاکسازی می‌کند. سپس کار اصلی روی دندان‌ها آغاز می‌شود. اکثر متقاضیان اصلاح طرح لبخند به دلیل مشکلاتی که در لثه‌هایشان وجود دارد؛ اقدام به این کار می‌کنند.
 • ایمپلنت: نوع ایمپلنت برای اصلاح لبخند بسیار اهمیت دارد و اگر در نصب ایمپلنت اشتباهی صورت گیرد؛ عوارض جبران ناپذیری به دنبال دارد.
 • ارتودنسی: از پارامترهای مهم دیگر در قیمت اصلاح لبخند می‌توان به ارتودنسی دندان‌ها اشاره کرد. ارتودنسی فرایندی زمان بر است پس قطعا در تعیین هزینه‌ها تفاوت ایجاد می‌کند.

برای کسب اطلاعات تکمیلی درمورد قیمت اصلاح طرح لبخند در سال 1402 با کارشناسان کلینیک تماس حاصل فرمایید.

هزینه اصلاح طرح لبخند

مراحل اصلاح طرح لبخند

معاینه وضعیت دندان ها، لثه و فک

درمان مشکلات لثه دچار عفونت و آلودگی و از نظر ظاهری

رفع پوسیدگی دندان های پوسیده

مرتب کردن دندان ها

انواع طرح لبخند

عمل اصلاح طرح لبخند برای هر فرد با توجه به ویژگی‌ها خاص صورت و سن او متفاوت بوده و در کلینیک دکتر ستاره هاشمی مخصوص به او طراحی می‌شود.

 • لبخند عاقلانه: در این روش اصلاح طرح لبخند، تمامی دندان‌های قدامی در یک راستا و خط مستقیم قرار می‌گیرند. این طرح لبخند نشان‌دهنده هوش و بلوغ در افراد است. زیرا هنگامی که افراد به سن بلوغ می‌رسند؛ لبه دندان‌ها در اثر سایش در ارتفاعی یکسان قرار می‌گیرند.
 • لبخند جوانی: این لبخند جوانی و جسارت را نشان می‌دهد. کسانی که دارای لب‌هایی برجسته‌ هستند؛ این طرح لبخند، انتخابی مناسب برای آن‌ها است.
 • لبخند اسپورت: لبخند اسپورت تلفیقی از دو لبخند دیگر بوده و دو دندان جلو، از دندان‌های دیگر بلندترهستند. این لبخند غیررسمی بودن را نشان می‌دهد.

دندان‌پزشک برای آنکه درمان اصلاح طرح لبخند دندان را به کار گیرد؛ با توجه به نکات مختلف، طرح لبخند بیمار را تغییر و به بهترین شکل ممکن تبدیل می‌کند.

 • خط لبخند: خط لبخند یک خط فرضی است که در حالت معمول در امتداد لبه دندان‌های بالایی است که انحنای لب پایین را در هنگام خنده نشان می‌دهد.
 • اندازه دندان: هر چقدر دندان‌ها طویل‌تر باشد؛ لبخند نیز جوان‌تر خواهد شد. زیرا دندان‌ها در سنین بالا به دلیل فرسایش و ساییدگی کوچک‌تر از دوره جوانی می‌شوند.
 • تناسب دندان‌ها: در دندانپزشکی لبخند ایده آل به لبخندی می‌گویند که دو دندان جلویی نسبت به دیگر دندان‌ها بزرگ‌تر باشد. همچنین لازم است نسبت طول به عرض دندان‌های جلویی ۴ به ۵ باشد.
انواع طرح لبخند

چرا کلینیک دکتر ستاره هاشمی

برش‌هایی دقیق و بدون خونریزی با لیزر

تشخیص پوسیدگی با استفاده از دستگاهVistaCam iX

کادر تخصصی دندانپزشکی کودکان

اصلاح طرح لبخند در کلینیک دکتر ستاره هاشمی

مراقب های بعد از اصلاح طرح لبخند

مراقبت بعد از اصلاح طرح لبخند

برای حفظ سلامتی دندان ها و ماندگاری طرح لبخند باید نکاتی را در نظر داشته باشید:

 • بهداشت دهان و دندان خود را بیش از پیش رعایت کرده و به طور مرتب از مسواک، نخ دندان و دهان‌شویه استفاده کنید.
 • از مصرف مواد غذایی سفت و چسبناک بپرهیزید.
 • از دندان پزشک خود بخواهید رژیم غذایی مناسب بعد از تغییر طرح لبخند را به شما بگوید تا با پیروی از آن ماندگاری طرح لبخند خود را افزایش دهید.
 • به صورت دوره‌ای و منظم به دندان‌پزشک‌تان مراجعه کنید تا در صورت بروز مشکل هرچه سریع‌تر درمان‌های مورد نیاز روی دندان‌هایتان انجام شود.
 • در صورتی که ورزش می‌کنید با مشورت دندان‌پزشک خود از گارد محافظ دندان استفاده نمایید.
 • عادات نامناسب که باعث آسیب دیدن دندان‌ها می‌شود را کنار بگذارید. یکی از عادات‌های نامناسب که به دندان‌ها آسیب می‌رساند؛ دندان‌قروچه است.

سوالات متداول

اکثر درمان‌هایی که جهت تغییر طرح لبخند به کار می‌رود، هیچ دردی را به بیمار تحمیل نمی‌کند و همچنین از بی‌حسی موضعی نیز استفاده می‌شود. پس از تکمیل اصلاح طرح لبخند ممکن است تا چند روز درد داشته باشید که می‌توانید با مصرف مسکن آن را برطرف کنید.

هزینه اصلاح طرح لبخند به نوع صورت، فک، دندان، رنگ آن و میزان آسیب دیدگی آن و …. بستگی دارد که برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

مدت زمان تغییر طرح لبخند به روش درمان، وضعیت دندان‌های بیمار، سن بیمار و … بستگی دارد. در معاینه اولیه دندان‌پزشک زمان تخمینی اصلاح طرح لبخند را برای شما تعیین خواهد کرد.

در ابتدا باید مطلع شوید که آیا شرکت بیمه هزینه تغییر طرح لبخند را پرداخت می‌کند یا خیر و همچنین باید شرکت بیمه شما طرف قرارداد با دندان‌پزشک مدنظرتان باشد.

افرادی که پوسیدگی دندان، التهاب لثه، عفونت لثه، عفونت دندان، بد رنگ بودن دندان یا دندان‌های کوتاه و بلند دارند باید اصلاح طرح لبخند انجام دهند.

اصلاح طرح لبخند برای سن بیشتر از بیست سال مناسب است زیرا تا قبل از سن ۱۸ سالگی دندان‌ها و استخوان فک هنوز در حال رشد هستند.

[ratemypost]

نظرات مراجعه کنندگان

جردن.نبش چهار راه جهان‌ کودک(ضلع شمال غربی) پلاک۶۶ طبقه سوم واحد
درصورت استفاده از خودروی شخصی:
جهت پارک خودرو از پارکینگ پارک آب و آتش واقع در ضلع جنوب شرقی چهارراه جهان کودک (بزرگراه حقانی به سمت جنوب) استفاده نمایید.
درصورت استفاده از مترو:
در ایستگاه متروی میرداماد پیاده شده و در ایستگاه تاکسی از خط میدان ونک استفاده کنید.
برای مسیریابی آسان تر ازQRکد زیر استفاده کنید
[kaya_qrcode title_align="alignnone" content="https://goo.gl/maps/knNHCzCeNRsJKB238" ecclevel="L" align="alignnone"]
درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم در خواست مشاوره

برای مشاوره با ما شماره خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم