لیفت لثه

لبخند یکی از مهم‌ترین مواردی است که زیبایی چهره را دوچندان می‌کند. از این ­رو، سلامت و زیبایی دندان، لثه و لب­‌ها، در جذاب­‌تر به نظر رسیدن لبخند، اهمیت زیادی دارند. شاید شما هم از پیدا شدن لثه‌هایتان در زمان لبخند زدن شکایت داشته باشید. در این هنگام معمولا لثه­‌های شما بالاتر و یا پایین‌تر از سطح دندان­‌هایتان قرار گرفته­‌اند و ظاهری ناخوشایند به نمایش می­‌گذارند. برای رفع این مشکل، شما به یک متخصص مجرب برای جراحی لثه­‌های خود نیاز دارید. لیفت لثه یک عمل زیبایی است که برای از بین بردن ناهنجاری‌­های لثه انجام می‌شود. این عمل نه تنها به بهبود سلامت لثه‌های شما کمک می‌کند؛ بلکه لبخند شما را دلنشین‌­تر و اعتماد به­‌ نفستان را افزایش می‌دهد.

­لیفت لثه چیست؟

لیفت لثه یک نوع عمل جراحی در دندانپزشکی است که طی آن ناهنجاری‌های ظاهری لثه را اصلاح می‌کنند. این عمل جراحی برای کسانی که زمان لبخند، لثه آن‌ها بیشتر از حد معمول نمایان می‌شود؛ مناسب است. در این فرآیند ممکن است در صورت نیاز مقداری از بافت اضافی لثه برداشته شود. سپس دندان‌پزشک جراح با تکنیک‌های خاص، خط لثه را تغییر می‌دهد. به جراحی لیفت لثه، کانتورینگ لثه نیز می‌گویند. اگرچه کانتورینگ لثه معمولا به دلایل پزشکی توصیه می‌شود؛ با این حال در بعضی افراد صرفا ‌به عنوان یک درمان زیبایی صورت میپذیرد.

در واقع به لحاظ درمانی ممکن است ضرورتی برای انجام لیفت لثه نباشد؛ بلکه هدف از انجام آن، دستیابی به لبخندی زیبا و اصلاح طرح آن باشد. در این حوزه، جراحی‌های دیگری با عنوان جنجیوپلاستی و جنجیوکتومی نیز انجام می‌شود که زیر مجموعه‌های لیفت لثه محسوب می‌شوند. هر کدام از این عمل­‌های زیبایی دارای مزایا و عوارضی هستند که با توجه و تبحر متخصص می‌توان درصد هر مورد را تغییر داد و به یک نتیجه رضایت‌بخش دست پیدا کرد.

چرا باید لیفت لثه انجام شود؟

معمولا کسانی که با مشکلات لثه روبه­‌رو می‌شوند؛ اعتمادبه­‌نفس پایین‌تری دارند. چرا که از زیبایی لبخند خو لذت نمی­‌برند و دائما در حال پنهان آن هستند. عمل لیفت که بر روی لثه انجام می‌شود؛ نه تنها ظاهر آن را بهبود می‌دهد؛ بلکه سلامت لثه را نیز حفظ می‌کند. از دیگر دلایلی که اغلب منجر به جراحی لثه می‌شوند؛ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کوتاه بودن لب بالایی
 • فرم نامتناسب استخوان فک
 • پیشروی بافت استخوانی در اطراف دندان‌ها
 • پوشش بافت لثه‌ای بیش از حد به شکلی که مقداری از سطح دندان‌هارا پوشانده باشد.
لیفت لثه دکتر ستاره هاشمی

لیفت لثه

انواع لیفت لثه

معمولا نوع جراحی لثه با توجه به نوع ناهنجاری، سلامت فردی بیمار و با توجه به نوع تشخیص پزشک انجام می‌شود. با این حال دو راه که اغلب برای درمان این ناهنجاری­‌ها بکار می‌رود؛ در ادامه معرفی شده‌­اند.

 • لیفت لثه با تیغ جراحی: در طی این نمونه جراحی از طریق بالا یا پایین بردن خط لثه و تغییر شکل آن، ناهنجاری‌های موجود در لثه اصلاح می‌شوند. در این عمل تغییراتی که روی لثه انجام می‌گیرند؛ سبب ایجاد لبخندی زیباتر و دندان‌هایی متقارن‌تر می‌شود.
 • افزایش طول تاج دندان: در این روش مقداری از بافت اضافی لثه که روی دندان‌ها را گرفته حذف می‌شود تا با نمایان‌تر شدن تاج دندان، لبخندی زیبا شکل گیرد. همچنین این شیوه از جراحی می‌تواند به لثه‌های ناهموار و ناهماهنگ کمک کنند تا اصلاح شوند و ظاهر بهتری داشته باشند.

جنجیوپلاستی و جنجیوکتومی چیست؟

در کلینیک‌های دندانپزشکی، جنجیوپلاستی با عنوان عمل تغییر شکل لثه و با هدف اصلاح ناهنجاری‌های آن انجام می‌شود. در این روش، بافت لثه در اطراف دندان‌هارا به منظور درمان یا زیبایی تغییر می‌دهند. این فرایند ناهنجاری‌هایی که به دلیل ژنتیک، تروما یا بیماری عارض شده است را تصحیح می‌کند. عمل جنجیوپلاستی با استفاده از وسایل تیز جراحی، الکتروسرجری و همچنین با لیزر دندانپزشکی قابل انجام است.

جنجیوکتومی اصطلاحی بوده که معمولا به همراه جنجیوپلاستی شنیده می‌شود و یکی از تکنیک‌های مرتبط با درمان لثه است. در جنجیوکتومی بخشی از لثه بیمار حذف می‌شود؛ در حالی که در جنجیوپلاستی بافت لثه تغییر شکل داده می‌شود. اگر بخواهیم شباهت این دو تکنیک را بیان کنیم؛ باید بگوییم که هر دو تکنیک برای درمان ناهنجاری‌های لثه و مشکلات زیبایی هنگام لبخند زدن یا صحبت کردن مورد استفاده قرار می­گیرند.

دلایل انجام جنجیوکتومی

جنجیوکتومی برای لثه‌هایی که دچار عفونت شده‌اند؛ انجام می‌شود تا عفونت را درمان و از پیشرفت آن جلوگیری کند. چنانچه التهاب یا عفونت لثه اتفاق بیفتد لثه صدمات بسیاری می‌بیند. بیماری‌های لثه اغلب منجر به جدا شدن لثه از دندان‌هامی‌شوند و حفره‌هایی ایجاد می‌کنند که به مرور زمان، ذرات غذا، پلاک و باکتری‌ها در آن‌ها جمع می‌شوند. در این زمان دسترسی به این حفره‌ها و تمیز کردن آن‌ها امکان پذیر نیست و حتی با مسواک نمی‌توان آن‌ها را تخلیه و تمیز کرد. در این مواقع دندان‌پزشک به بیمار توصیه می‌کند برای درمان این مشکل عمل جنجیوکتومی را انجام دهد.

تفاوت جنجیوکتومی و جنجیوپلاستی

اگرچه هر دو عمل برای درمان بافت لثه صورت می‌گیرند؛ اما کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. جنجیوکتومی برای حذف بافت‌های عفونی لثه، کاهش عمق پاکت بین لثه و دندان و مسدود کردن حفره‌های موجود است. در حالی که جنجیوپلاستی یا همان لیفت لثه برای تغییر شکل بافت لثه انجام می‌شود و معمولا به دلایل زیبایی صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است جنجیوپلاستی را می‌توان همراه با جنجیوکتومی به صورت همزمان نیز انجام داد.

مزایای لیفت لثه

همه افراد دوست دارند لبخند زیبا داشته باشند. لیفت لثه در افرادی که از شکل نامناسب لثه‌های خود رنج می‌برند موجب افزایش اعتماد به نفس می‌شود. این جراحی زیبایی در لثه، مزایای دیگری نیز به همراه دارد که به برجسته­‌ترین آن‌ها در ادامه اشاره شده است.

 • افزایش اعتماد به نفس فرد
 • درمان برخی از بیماری‌های لثه
 • ماندگاری و دائمی بودن لیفت لثه
 • کم‌خطر بودن آن برای فرد متقاضی
 • زیباسازی لبخند و افزایش زیبایی چهره
 • بهبود شکل و نمای ظاهری دندان‌ها
 • رفع ناهماهنگی لثه‌های ناهموار و نامتقارن

مدت زمان انجام جراحی لیفت لثه

مدت زمان انجام عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد. به همین علت نمی‌توان برای تمامی بیماران مدت زمان یکسانی در نظر گرفت. عواملی مانند گستردگی کانتورینگ، مقدار بافتی از لثه که باید ترمیم شود و همچنین شرایط فیزیکی بیمار، تعیین کننده مدت زمان عمل جراحی به شمار می‌روند. اما به‌طور کلی جراحی لیفت لثه بین ۱ تا ۲ ساعت زمان می‌برد و پس از آن دندان‌پزشک، توصیه‌ها و مراقبت‌های لازم برای دوران نقاهت را به بیمار توضیح می‌دهد.

عوارض جراحی

از آنجا که لیفت لثه در دندانپزشکی، یک جراحی محسوب می‌شود؛ ممکن است بیمار با عوارضی پس از عمل مواجه شود. برای مثال امکان دارد؛ لثه‌های بیمار تا مدتی حساس باشند و نسبت به مواد غذایی گرم و سرد واکنش شدید نشان دهند. این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد که ‌ترمیم بافت لثه کمی زمان‌بر است. خونریزی خفیف و درد نیز از دیگر عوارضی است که فرد پس از عمل لیفت لثه، احتمال دارد با آن مواجه باشد؛ بنابراین بهتر است پیش از انجام لیفت لثه با دندان‌پزشک خود مشورت کنید و صبور باشید تا مراحل درمان تکمیل شود و به نتیجه دلخواه خود برسید.

چگونگی انجام لیفت لثه

مانند تمامی عمل‌های جراحی، اولین مرحله در جراحی لیفت لثه، مشورت با متخصص لثه در تهران و معاینه کامل لثه و دندان‌ها است. در این مرحله دندان‌پزشک معمولا آزمایشاتی برای بیمار در نظر می‌گیرد از دهان عکس­برداری می‌کند. پس از بررسی کامل آزمایشات و عکس‌برداری از دهان و دندان، دندان‌پزشک تصمیم می‌گیرد که این جراحی با چه تکنیکی انجام شود. به‌طور معمول این عمل نیاز به بی‌هوشی عمومی ندارد و با تزریق داروی بی‌حسی، لثه‌ها بی‌حس می‌شوند تا بیمار حین کار احساس درد نداشته باشد. این جراحی به دو صورت قابل انجام است.

 • با استفاده از تیغ جراحی برش لثه
 • با استفاده از لیزر یا الکتروسرجی

در روش جراحی به دلیل برش قسمتی از لثه و جدا کردن آن از تاج دندان یا استخوان، فرد خونریزی کمی را تجربه می‌کند و لثه‌ها زخم می‌شوند. اما در انجام جراحی با لیزر، فرد خونریزی و درد کمتری را نیز تجربه خواهد کرد.

خوب است بدانید که انجام این عمل نیاز به استراحت طولانی مدت یا مصرف مسکن‌های قوی ندارد. به خصوص برای افرادی که لیفت لثه با لیزر انجام می‌دهند؛ دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تر است و میزان ناراحتی بیمار با مسکن‌های خفیف کاملاً برطرف می‌شود.

تکنیک‌هایی غیر تهاجمی برای رفع عیوب

لیفت لثه و کامپوزیت دندان تکنیک­‌هایی غیر تهاجمی و نسبتا ساده هستند که طی آن عیوب و نواقص ظاهری دندان‌ها برطرف می‌شوند. این تکنیک­‌ها به دلیل ایجاد زیبایی ظاهری هنگام صحبت کردن و لبخند زدن محبوبیت قابل توجهی بین اقشار و سنین مختلف کسب کرده است.

گاهی پس از معاینه و بررسی وضعیت لثه و دندان‌های شخص، دندان‌پزشک پیشنهاد می‌کند؛ پیش از انجام کامپوزیت، عمل لیفت لثه انجام شود تا زیبایی طرح لبخند با انجام لیفت لثه بهتر خود را نشان دهد. جراحی لثه برای انجام کامپوزیت، معمولا طی یک جلسه و با تزریق بی حسی‌های موضعی صورت می‌گیرد. به طوری که بیمار هیچ‌گونه دردی را در حین جراحی احساس نمی‌کند. بخیه‌های جراحی لثه معمولا از نوع جذبی هستند و نیازی به کشیدن ندارند. چنانچه بخیه‌ها جذبی نباشند با تشخیص دندان‌پزشک یک هفته الی ده روز پس از عمل باید کشیده شوند. در این مدت زمان بیمار باید تمامی مراقبت‌های توصیه شده از طرف دندان پزشک خود را به خوبی رعایت کند تا مشکلی برای بخیه‌ها پیش نیاید.

 

مزیت انجام لیفت لثه قبل از کامپوزیت دندان

زمانی که فرد برای انجام کامپوزیت یا لمینت دندان اقدام می‌کند؛ چنانچه پیش از انجام کامپوزیت یا لمینت دندان، جراحی لیفت لثه انجام داده باشد؛ ارتفاع دندان‌های جلویی که قرار است روکش کامپوزیتی یا سرامیکی بر روی آن‌ها قرار گیرد؛ بیشتر خواهد شد. با این عمل، زیبایی دندان‌ها، ارتفاع و قوس لبخند تا حد مطلوبی اصلاح می‌شوند و طرح لبخند زیبایی شکل می‌گیرد. به همین دلیل است که در کلینیک‌های دندانپزشکی پیشنهاد می‌شود لیفت لثه پیش از کامپوزیت یا لمینت انجام شود.

مراقبت‌های پیش از انجام عمل لیفت لثه

مانند دیگر جراحی‌های دندانپزشکی، جراحی لیفت لثه ممکن است با خونریزی خفیف همراه باشد. به همین دلیل اگر سابقه بیماری‌های خونی دارید و دارو مصرف می‌کنید؛ لازم است پیش از جراحی حتما متخصص مربوطه را در جریان بیماری خود قرار دهید. همچنین بهتر است یک روز قبل از عمل برنامه‌های کاری خود را کنسل کنید تا در روز عمل با آرامش کامل در کلینیک دندانپزشکی حضور یابید. از مصرف نوشابه‌های صنعتی و غذاهای سنگین و استعمال دخانیات پیش از عمل خودداری کنید.

چنانچه در معاینات اولیه پیش از عمل، دندان‌پزشک دارویی برای شما تجویز کرده، مصرف آن را فراموش نکنید. همچنین توصیه می‌شود در روز عمل با یکی از نزدیکان خود در کلینیک حاضر شوید تا پس از جراحی شما را همراهی کند.

مراقبت‌های بعد از انجام جراحی

پس از جراحی حتما استراحت کنید و داروهایی که توسط پزشک تجویز می‌شود را به‌صورت منظم مصرف کنید. دقت داشته باشید که پس از عمل، مصرف خمیر دندان‌های سفیدکننده و قوی ممنوع است؛ چرا که در این زمان بافت لثه بسیار تحریک پذیر بوده و ملتهب خواهد شد.

شما می‌توانید چند روز بعد از عمل، از مسواک بسیار نرم برای شستشوی دهان استفاده کنید. در نظر داشته باشید تا زمان بهبودی کامل نمی‌توانید از نخ دندان استفاده کنید. بهتر است برای رعایت بهداشت دهان و دندان خود تا پس از دوره­ی نقاهت، طبق توصیه متخصص خود از دهان­شویه­‌های مخصوص استفاده نمایید تا علاوه بر تسریع روند بهبودی، از عفونت لثه جلوگیری کنید.

همچنین پس از جراحی لیفت لثه تا چند روز از مصرف غذاهای سفت، چسبناک، پر ادویه، غذاهای بسیار گرم یا بسیار سرد خودداری کنید. این مراقبت به این منظور است که تا حد ممکن از تحریک لثه‌ها خودداری شود. مصرف غذاهایی مانند سوپ، فرنی، کته‌ی نرم، ماست، آبمیوه‌های طبیعی در روزهای ابتدایی پس از جراحی، می‌توانند فرایند ترمیم را تسریع بخشند.

اگر چه این عمل، یک جراحی عمقی و سنگین نیست؛ با این حال بهتر است تا چند روز از فعالیت‌های فیزیکی سنگین مانند دویدن، شنا کردن و ورزش‌هایی سنگین خودداری کنید. چرا که فعالیت‌های فیزیکی سنگین ممکن است باعث تورم لثه‌ها و خونریزی شوند.

4 نکته برای انتخاب پزشک خوب برای عمل لیفت لثه

معمولا اغلب جراحی‌­هایی که بر روی صورت، لب، دندان و لثه انجام می‌شوند؛ با هدف زیبایی بیشتر صورت میپذیرند. از این ­رو علاوه بر نوع جراحی، تبحر و مهارتی که متخصص دارد؛ می‌تواند درصد موفقیت آن را افزایش دهد. در واقع متخصصین مجرب، با ظرافت بیشتری عمل می‌کنند و با انتخاب بهترین روش درمان، در راستای بهبود وضع ظاهر بیمار قدم برمی‌دارند. در ادامه به 4 نکته پرداخته می‌شود که شما را در انتخاب یک متخصص عالی برای انجام لیفت لثه کمک می‌کنند.

داشتن مهارت ارتباطی قوی

متخصص باید بتواند ارتباط موثری در میان بیمار و خودش برقرار کند. هرچه این ارتباط قوی­‌تر باشد؛ متخصص به آگاهی بیشتری از سوابق بیمار، حالات جسمی و روانی و نوع مراقبت وی از دهان و دندان دست می­‌یابد. ازاین­رو پس از معاینات لازم و با توجه به سوابق و روحیه بیمار می‌تواند در انتخاب روند درمان، بهتر عمل کند. همچنین زمانی که بیمار با متخصص ارتباطی امن داشته باشد؛ بیشتر به توصیه­‌های آن گوش می‌دهد و روند درمان را تسریع می‌بخشد.

داشتن مهارت کافی و توجه به جزئیات

متخصصی که لیفت لثه انجام می‌دهد؛ باید از مهارت­‌هایی همچون ارزیابی اولیه و دقیق لثه و دهان، توجه به جزئیات و پاکسازی پلاک و جرم از روی دندان بیمار برخوردار باشد. به عنوان مثال اگر پزشک نتواند ارزیابی اولیه را به درستی انجام دهد؛ نمی‌داند کار خود را چگونه آغاز کند. همچنین توجه به جزئیات، می‌تواند نتیجه را تا حد زیادی دسخوش تغییر قرار دهد. به همین علت متخصص باید همه جوانب را در نظر بگیرد تا از بروز عوارض جدی جلوگیری نماید. پاکسازی دندان‌هاپیش از جراحی، از دیگر مهارت­های متخصص جراحی لثه است که به منظور جلوگیری از التهاب و بیماری­‌های دندان و لثه انجام می­‌گیرد.

برخورداری از مهارت حل مشکل

لیفت لثه یکی از حساس‌­ترین جراحی­‌های زیبایی است که بر بافت لثه و در دهان انجام می‌شود. از طرفی روند درمان هر بیمار با توجه به خصوصیات فردی­‌اش متفاوت از دیگری است و در طول درمان ممکن است با چالش­‌های مختلفی مواجه شد. به همین علت داشتن مهارت رویارویی با این مشکلات ناگهانی، کمک می‌کند تا متخصص اوضاع را بهتر مدیریت کند تا روند درمان به خوبی تکمیل شود.

داشتن توانایی جراحی های ترمیمی

یک متخصص خوب باید بر انجام جراحی­های ترمیمی توانا باشد تا نتیج‌ه­ای رضایت­‌بخش را به ثمر برساند. ممکن است بیماری که تنها ترمیم لثه می‌خواهد؛ نیاز به درمان­‌هایی همچون پر کردن دندان داشته باشد. از این ­رو متخصص باید از روند انجام این جراحی­‌ها به خوبی مطلع باشد تا بتواند آن‌ها را رفع نماید.

هزینه لیفت لثه چقدر است؟

با توجه به اینکه وضعیت لثه و دندان‌های هر فرد با دیگران متفاوت است نمی‌توان مبلغ ثابت و مشخصی برای جراحی تعیین کرد. برای تعیین دقیق قیمت لیفت لثه ابتدا باید توسط دندان‌پزشک معاینه و مراحل کار به صورت کامل بررسی شود. سپس دندان‌پزشک مبلغ قابل پرداخت را اعلام می‌کند.

سؤالات متداول

آیا لیفت لثه برای بیمار خطراتی به همراه دارد؟

انجام جراحی لیفت لثه مانند دیگر جراحی‌های دندانپزشکی نیازمند معاینات و بررسی‌های دقیق اولیه است. چنانچه دندان‌پزشک تشخیص دهد که عمل جراحی برای بیمار خطرناک است؛ توصیه می‌کند عمل انجام نشود.

لیفت لثه برای چه کسانی ممنوع است؟

با توجه به شیوع بیماری‌های دهان و دندان، افرادی که از بیماری لثه رنج می‌برند؛ نمی‌توانند لیفت لثه را انجام دهد. همچنین افرادی که نسبت به داروهای بیهوشی حساسیت دارند بهتر است تحت عمل لیفت لثه قرار نگیرند. در بعضی مواقع، نوجوانان اصرار به انجام این عمل دارند در حالی که هنوز دندان‌های دائمی آن‌ها کامل رشد نکرده است. بنابراین انجام عمل لیفت لثه برای نوجوانانی که هنوز رشد دندان‌های دائمی آن‌ها کامل نشده توصیه نمی‌شود.

آیا جراحی لیفت لثه برای کسانی که لمینت و ایمپلنت کرده‌اند، قابل انجام است؟

با توجه به اینکه جراحی لیفت لثه بخشی از بافت لثه را از روی دندان‌ها کنار می زند لازم است قبل از لمینت انجام شود. انجام این جراحی برای افرادی که ایمپلنت دارند نیازمند معاینه دندان‌پزشک است. در صورتی که ایمپلنت دارید و تمایل دارید جراحی لیفت لثه انجام دهید ابتدا به دندان‌پزشک مراجعه کنید تا پس از معاینات اولیه امکان انجام این جراحی بررسی شود.

سوالات عمومی در مورد لیفت لثه

آیا جراحی لیفت لثه دردناک است؟

در ابتدای جراحی دندان‌پزشک با تزریق موضعی داروی بیهوشی به لثه، ناحیه مورد نظر را کاملا بی‌حس می‌کند. بنابراین حین عمل جراحی بیمار هیچ‌گونه دردی را احساس خواهد کرد. پس از عمل و با از بین رفتن تاثیر مواد بی حسی ممکن است درد خفیف عارض شود که این درد با مصرف داروهای مسکن تجویز شده توسط دندان‌پزشک به راحتی قابل کنترل خواهد بود.

آیا جراحی لیفت لثه تحت پوشش بیمه دندانپزشکی قرار می‌گیرد؟

یکی از دلایلی که موجب انصراف بیمار از انجام جراحی لیفت لثه می‌شود، هزینه آن است. معمولا بیمه، درمان‌های دندانپزشکی را پوشش نمی‌دهند و همین امر باعث بالا بردن هزینه‌های درمانی دندانپزشکی می‌شود. افرادی که به بیماری‌های لثه مبتلا هستند و عمل لیفت لثه برای آن‌ها جنبه درمانی دارد، بیمه بخشی از هزینه را پوشش می‌دهد. اما به طور کامل هزینه را تقبل نمی‌کند؛ بنابراین بهتر است پیش از تصمیم به انجام لیفت لثه جوانب مختلف مالی را بسنجید سپس اقدام به عمل نمایید.

آیا برای دستیابی به طرح لبخند زیبا علاوه بر لیفت لثه اقدامات دیگر دندانپزشکی لازم است؟

در بیمارانی که این عمل را صرفا برای زیبایی و دستیابی به طرح لبخند زیبا انجام می‌دهند می‌توان از لمینت برای زیباتر کردن دندان‌ها کمک گرفت. گزارشات نشان می‌دهد افرادی که پس از لیفت لثه از خدمات لمینت دندان استفاده کرده‌اند؛ رضایت بیشتری داشته‌اند.

آیا امکان انجام جراحی لیفت لثه در دوران بارداری وجود دارد؟

دوران بارداری از مهم‌ترین دوره‌های زندگی است که باید مراقبت‌های ویژه در آن انجام شود. دندان‌پزشکان توصیه می‌کنند خدمات دندانپزشکی در دوران بارداری تا حد امکان به بعد از زایمان موکول شود. باید گفت عمل لیفت لثه نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ بنابراین اگر در دوران بارداری هستید و قصد انجام جراحی لیفت لثه را دارید باید تا پس از زایمان صبر کنید.

منبع

https://www.emergencydentistsusa.com

دانلود مقاله بصورت PDF

نمونه کارها

مراجعه کننده شماره 1

بعد

قبل

مراجعه کننده شماره 2

بعد

قبل

مراجعه کننده شماره 3

بعد

قبل

مراجعه کننده شماره 4

بعد

قبل

مراجعه کننده شماره 5

بعد

قبل

مدیر وبسایت

دکتر ستاره هاشمی فوق تخصص جراحی فک و لثه

مقالات مرتبط

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

نظرات و دیدگاه هاCharlesHaild
پنجشنبه,1401,07

Hi! pharmacy no prescription great internet site http://buyeddrugx.shop


EvaDrots
پنجشنبه,1401,07

online cialis usa


PaulDrots
پنجشنبه,1401,07

average cost for viagra


AnnaDrots
پنجشنبه,1401,07

best rx pharmacy online


EdgarFup
پنجشنبه,1401,07

cialis 1


TommySOAKS
پنجشنبه,1401,07

sildenafil 1 pill

EvaDrots
پنجشنبه,1401,07

buy furosimideAmyDrots
پنجشنبه,1401,07

buy cialis now


SueDrots
پنجشنبه,1401,07

cost of valtrex generic


MiaDrots
پنجشنبه,1401,07

zoloft medicine


CalvinBioda
پنجشنبه,1401,07

ivermectin price uk where to buy ivermectin cream
https://buysildenafil.best/# sildenafil citrate sublingual


YonDrots
پنجشنبه,1401,07

furosemide tab 20mg costDavisFal
پنجشنبه,1401,07

biaxin for strep

Alberttap
پنجشنبه,1401,07

sildenafil tablets 5mg sildenafil 50 mg coupon


RichardFride
پنجشنبه,1401,07

https://buysildenafil.best/# sildenafil 100mg uk


BrianProma
پنجشنبه,1401,07

doxycycline hyc 100mg doxycycline pills
LisaDrots
چهارشنبه,1401,07

1000 mg valtrex costCraiganite
چهارشنبه,1401,07

Hi! walgreen online pharmacy very good internet site http://xlppharm.com


IsraelAlime
چهارشنبه,1401,07

doxycycline generic doxycycline hyclate
https://buytadalafil.icu/# tadalafil uk pharmacy
minocycline tablets minocycline for uti


Keep this going please, great job!UgoDrots
چهارشنبه,1401,07

buspar 25mg


WimDrots
چهارشنبه,1401,07

amitriptyline hcl 10mg


JudyDrots
چهارشنبه,1401,07

purchase furosemide 20 mg


MichaelFindy
چهارشنبه,1401,07

can i buy cialis in usa
ElwoodOrder
چهارشنبه,1401,07

rx trazodone


JackDrots
چهارشنبه,1401,07

price of ivermectin


Marvinfed
چهارشنبه,1401,07

40mg cialis online
Rodneyhix
چهارشنبه,1401,07

viagra online japanJackDrots
چهارشنبه,1401,07

tadalafil 2.5 mg in india


MiclVuh
چهارشنبه,1401,07

best viagra capsule


Craiganite
چهارشنبه,1401,07

Hi! trusted online pharmacy great website http://xlppharm.com


Marvinfed
چهارشنبه,1401,07

viagra 20 mg daily


SueDrots
چهارشنبه,1401,07

generic amoxicillin 500mg
YonDrots
چهارشنبه,1401,07

buy cialis 60mg


CarlDrots
چهارشنبه,1401,07

professional cialis
WimDrots
چهارشنبه,1401,07

compare advair pricesEstebanamige
چهارشنبه,1401,07

amitriptyline 5mg tab


GordonRef
چهارشنبه,1401,07

rxpharmacycoupons no prescription needed pharmacy
https://erectionpills.top/# ed pills gnc
cheapest pharmacy for prescriptions prescription drugs online


CharlesIntam
چهارشنبه,1401,07

tadalafil 20mg mexicoMiclVuh
چهارشنبه,1401,07

paxil 40 mg price
MiaDrots
چهارشنبه,1401,07

stromectol pills
DavisFal
چهارشنبه,1401,07

cialis cost 20mg


best optimum nutrition
چهارشنبه,1401,07

Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this write-up
and also the rest of the website is very good.


MiclVuh
چهارشنبه,1401,07

gabapentin generic price
Estebanamige
چهارشنبه,1401,07

diflucan one


Craiganite
چهارشنبه,1401,07

Howdy! online pharmacy no prescription very good internet site http://xlppharm.comKiaDrots
چهارشنبه,1401,07

probenecid colchicineCurtisEmabs
چهارشنبه,1401,07

cost of cialisBooDrots
چهارشنبه,1401,07

buy strattera online canadaTedDrots
چهارشنبه,1401,07

furosemide 20 mg generic


UgoDrots
چهارشنبه,1401,07

roxithromycin 300 mg tablet
SueDrots
چهارشنبه,1401,07

cheapest brand cialis


Samuelrah
چهارشنبه,1401,07

rx online pharmacy


JasonDrots
چهارشنبه,1401,07

price of real viagra


link
چهارشنبه,1401,07

Good day, very good webpage you’ve here.
link


Craiganite
چهارشنبه,1401,07

Hi there! canadian online pharmacy excellent site http://xlppharm.com


link
چهارشنبه,1401,07

Lovely Webpage, Carry on the excellent job. Thanks a lot.

link


link
چهارشنبه,1401,07

Thanks a ton! This a incredible internet site.

link


PaulDrots
چهارشنبه,1401,07

augmentin cheapestlink
چهارشنبه,1401,07

I enjoy checking your web site. Many thanks!
link


genyoutube
چهارشنبه,1401,07

Attractive component of content. I simply stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I get in fact
enjoyed account your blog posts. Anyway I’ll be subscribing in your augment or even I success you access consistently rapidly.


MiaDrots
چهارشنبه,1401,07

sildenafil generic viagra


PaulDrots
چهارشنبه,1401,07

cialis soft 20 mg


Michaeltam
چهارشنبه,1401,07

cialis coupon 20mg


link
چهارشنبه,1401,07

Love the website– extremely user pleasant and
great deals to see!
linkMichaelSit
چهارشنبه,1401,07

buy provigil rx


Rodneyhix
چهارشنبه,1401,07

sildenafil 87 50 mg


Kevindug
چهارشنبه,1401,07

mail order prescription drugs from canada canadian online pharmacy no prescription
https://antibioticwithoutpresription.shop/# amoxicillin 500 mg without prescription
canada drugs coupon code online pharmacy discount code


EdgarFup
چهارشنبه,1401,07

discount viagra india


link
چهارشنبه,1401,07

Keep up the helpful work and generating the crowd!
linkKimDrots
چهارشنبه,1401,07

cialis medication priceBooDrots
چهارشنبه,1401,07

budesonide tabletsAmyDrots
چهارشنبه,1401,07

tadalafil 10mg brand name
TimothyPeali
چهارشنبه,1401,07

canada cialislink
چهارشنبه,1401,07

You’re an extremely helpful site; couldn’t make it without ya!

link


link
چهارشنبه,1401,07

Just want to emphasize I’m delighted that i came upon your
web page.
linklink
چهارشنبه,1401,07

Seriously….such a good web site.
link


Samuelrah
چهارشنبه,1401,07

propecia.com


Craiganite
چهارشنبه,1401,07

Hi! order from canadian pharmacy good website http://xlppharm.com


JaneDrots
چهارشنبه,1401,07

can you buy viagra otc


PaulDrots
چهارشنبه,1401,07

augmentin 600 mg


link
چهارشنبه,1401,07

I appreciate the details on your website. thnx!
link


link
چهارشنبه,1401,07

You’ve very well knowlwdge these.
link


AnnaDrots
چهارشنبه,1401,07

amoxicillin pills for sale


JackDrots
چهارشنبه,1401,07

plaquenil 400 mg


CharlesIntam
چهارشنبه,1401,07

cialis 40 mg generic


AmyDrots
چهارشنبه,1401,07

vardenafil 20mg coupon


BooDrots
چهارشنبه,1401,07

albendazole tablet india


RobertFew
چهارشنبه,1401,07

paroxetine 40 mg


link
چهارشنبه,1401,07

Many thanks, this site is extremely practical.

linkSueDrots
سه شنبه,1401,07

cost for cialis 5mg


link
سه شنبه,1401,07

Great web site! It looks very expert! Keep up the helpful job!

linklink
سه شنبه,1401,07

Incredibly individual pleasant website. Immense details offered on few clicks.

linklink
سه شنبه,1401,07

Superb internet site you have right here.
link
link
سه شنبه,1401,07

Keep up the exceptional work !! Lovin’ it!
link


UgoDrots
سه شنبه,1401,07

abilify 5mg


FrankExilt
سه شنبه,1401,07

Hello there! best ed pills non prescription excellent website http://buyeddrugx.com


WimDrots
سه شنبه,1401,07

advair tabletsJudyDrots
سه شنبه,1401,07

tretinoin gel buy
JaneDrots
سه شنبه,1401,07

clomid pills onlinepsilo.delics
سه شنبه,1401,07

Hello Dear, are you really visiting this web site regularly, if
so afterward you will without doubt get nice know-how.


MiaDrots
سه شنبه,1401,07

affordable pharmacy


YonDrots
سه شنبه,1401,07

abilify buy online
MichaelSit
سه شنبه,1401,07

cheap metformin


Samuelrah
سه شنبه,1401,07

modafinil purchase usa

FrankExilt
سه شنبه,1401,07

Hi there! ed pills excellent web page http://buyeddrugx.com


Judsonsar
سه شنبه,1401,07

zithromax prescription buy cheap doxycycline
https://erectionpills.top/# ed remedies


Samuelrah
سه شنبه,1401,07

how to get clomidRobertFew
سه شنبه,1401,07

metformin 100 mg


MichaelSit
سه شنبه,1401,07

metformin 500 price


link
سه شنبه,1401,07

I benefit from browsing your web sites. Thanks for your time!

linklink
سه شنبه,1401,07

Pretty helpful, look forwards to returning.
link


link
سه شنبه,1401,07

Maintain the helpful work and bringing in the group!

link


Visit
سه شنبه,1401,07

Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I will be waiting
for your next write ups thanks once again.


link
سه شنبه,1401,07

I enjoy checking your site. thnx!
link


EvaDrots
سه شنبه,1401,07

valtrex medicine price


link
سه شنبه,1401,07

You’ve got astonishing knowlwdge at this point.

linkCarlDrots
سه شنبه,1401,07

viagra levitraTeoDrots
سه شنبه,1401,07

buy viagra 200 mg


AmyDrots
سه شنبه,1401,07

tretinoin 0.025TeoDrots
سه شنبه,1401,07

ivermectin 0.2mgJaneDrots
سه شنبه,1401,07

india ivermectin


AnnaDrots
سه شنبه,1401,07

online zoloft 25mg

JasonDrots
سه شنبه,1401,07

cialis 300mg


LisaDrots
سه شنبه,1401,07

amoxicillin capsules


Samuelrah
سه شنبه,1401,07

how to get real viagra


Michaelrop
سه شنبه,1401,07

buy cialis black


FrankExilt
سه شنبه,1401,07

Howdy! free trial erectile dysfunction pills beneficial web site http://buyeddrugx.com


LisaDrots
سه شنبه,1401,07

zoloftJaneDrots
سه شنبه,1401,07

cialis online priceDenDrots
سه شنبه,1401,07

ivermectin purchasePaulDrots
سه شنبه,1401,07

buy propecia generic


link
سه شنبه,1401,07

Love the site– really individual pleasant and lots to
see!
linklink
سه شنبه,1401,07

Thanks a lot for sharing this neat web site.

link

JudyDrots
سه شنبه,1401,07

mail order viagra
DavisFal
سه شنبه,1401,07

cheap fildena 100

LisaDrots
سه شنبه,1401,07

eli lilly cialisEstebanamige
سه شنبه,1401,07

tadalafil 5mg price
PaulDrots
سه شنبه,1401,07

ampicillin capsules


Estebanamige
سه شنبه,1401,07

cialis professionalBooDrots
سه شنبه,1401,07

plaquenil hives


FrankExilt
سه شنبه,1401,07

Hi there! buy ed pills online excellent internet site http://buyeddrugx.com

AmyDrots
سه شنبه,1401,07

augmentin 200 mg


GordonRef
سه شنبه,1401,07

www canadianonlinepharmacy safe canadian pharmacies
https://pharmacywithoutprescription.best/# canadian pharmacy no prescription
pharmacy discount coupons canada pharmacy not requiring prescription


JaneDrots
سه شنبه,1401,07

ivermectin 6 tablet


AmyDrots
سه شنبه,1401,07

60 mg viagra


EvaDrots
سه شنبه,1401,07

order clomid canadian
AmyDrots
سه شنبه,1401,07

brand cialis price
Samuelrah
دوشنبه,1401,07

tadacip 20 for saleElwoodOrder
دوشنبه,1401,07

order tadacip
Michaeltam
دوشنبه,1401,07

viagra usa buyJasonDrots
دوشنبه,1401,07

cialis 20mg coupon
DenDrots
دوشنبه,1401,07

lasix for sale


check my website,
دوشنبه,1401,07

What’s Happening i am new to this, I stumbled upon this I’ve found It
absolutely helpful and it has helped me out loads.
I hope to contribute & assist different users like its helped me.
Good job.MichaelSit
دوشنبه,1401,07

trazodone purchaseAnnaDrots
دوشنبه,1401,07

diclofenac gel 10 mgKevindug
دوشنبه,1401,07

online pharmacy discount code no prescription pharmacy paypal
https://antibioticwithoutpresription.shop/# order zithromax without prescription
reputable canadian pharmacy trusted canadian pharmacy


KimDrots
دوشنبه,1401,07

cialis cost in mexico
AnnaDrots
دوشنبه,1401,07

propecia 5mg pills

link
دوشنبه,1401,07

Just simply desired to say I am just lucky I came on your internet page.

link
link
دوشنبه,1401,07

thank a lot for your web site it aids a lot.
link


link
دوشنبه,1401,07

Keep up the remarkable job !! Lovin’ it!
linklink
دوشنبه,1401,07

Thanks, this site is very helpful.
linklink
دوشنبه,1401,07

Great looking web site. Assume you did a great deal of your very own coding.

link


link
دوشنبه,1401,07

Extremely interesting….look frontward to coming back.

link


link
دوشنبه,1401,07

Sustain the helpful job and generating the crowd!

link


link
دوشنبه,1401,07

Thanks a ton! This is an superb web site.
link


link
دوشنبه,1401,07

Just had to point out Now i’m glad I happened
on your website!
link


link
دوشنبه,1401,07

You have got incredible knowlwdge in this case.

link


SueDrots
دوشنبه,1401,07

tadalafil india buy


MichaelSit
دوشنبه,1401,07

cheap viagra


WimDrots
دوشنبه,1401,07

trazodone tablets


link
دوشنبه,1401,07

Superb website you have in here.
link


link
دوشنبه,1401,07

Quite enlightening, looking ahead to coming back.
linklink
دوشنبه,1401,07

Good day, well put together website you’ve there.
link

link
دوشنبه,1401,07

You have got incredible thing right here.
link


BooDrots
دوشنبه,1401,07

amitriptyline 40


EdgarFup
دوشنبه,1401,07

viagra tabs


link
دوشنبه,1401,07

Thanks really useful. Will share website with my pals.
link


link
دوشنبه,1401,07

You’re an extremely valuable website; couldn’t make it without ya!

link
link
دوشنبه,1401,07

Wow….this is a beneficial internet site.
link


KiaDrots
دوشنبه,1401,07

zithromax uk online


LisaDrots
دوشنبه,1401,07

cheap lioresalmessage4933
دوشنبه,1401,07

Wow, such a beneficial online site.
message4933

link
دوشنبه,1401,07

Great looking web site. Presume you did a bunch of your very own coding.

link
Calvinvar
دوشنبه,1401,07

cheapest pharmacy for prescription drugs canadian pharmacy discount coupon

Michaelrop
دوشنبه,1401,07

viagra india 100mg


Judsonsar
دوشنبه,1401,07

buy doxycycline cheap purchase amoxicillin online without prescription
https://pharmacywithoutprescription.best/# pharmacy coupons
Davidfup
دوشنبه,1401,07

Hi there! ivermectin 200 beneficial site https://uustromectol.com

PaulDrots
دوشنبه,1401,07

415 viagra 4


link
دوشنبه,1401,07

The data is really interesting.
linklink
دوشنبه,1401,07

I like this site – its so usefull and helpfull.

link
link
یکشنبه,1401,07

Wow, attractive website. Thnx …
link


AmyDrots
یکشنبه,1401,07

cafergot


link
یکشنبه,1401,07

Great internet site! It looks really good! Keep up the helpful
work!
linkMiclVuh
یکشنبه,1401,07

stromectol oral


link
یکشنبه,1401,07

Keep up the excellent job and delivering in the crowd!

linklink
یکشنبه,1401,07

I benefit from reading your web sites. With thanks!

linklink
یکشنبه,1401,07

Wow cuz this is great work! Congrats and keep it up.

link


link
یکشنبه,1401,07

With thanks for sharing your excellent site.
linkWimDrots
یکشنبه,1401,07

singulair best price


TommySOAKS
یکشنبه,1401,07

levitra 5 mg


Samuelrah
یکشنبه,1401,07

cost of cialis in uk


RobertFew
یکشنبه,1401,07

viagra brand online


PaulDrots
یکشنبه,1401,07

augmentin in mexicoMichaelSit
یکشنبه,1401,07

buy genuine viagra


EvaDrots
یکشنبه,1401,07

buy valtrex online


PaulDrots
یکشنبه,1401,07

viagra uk


comment_529453
یکشنبه,1401,07

Amazing webpage you possess here.
comment_529453


MiaDrots
یکشنبه,1401,07

tretinoin gel


WimDrots
یکشنبه,1401,07

buy misoprostol otc

EdgarFup
یکشنبه,1401,07

viagra on the webKiaDrots
یکشنبه,1401,07

lisinopril 30 mg cost


DavisFal
یکشنبه,1401,07

cheap propecia 1mgramelteon 8 mg tablet price
یکشنبه,1401,07

With havin so much content and articles do you
ever run into any issues of plagorism or copyright infringement?

My website has a lot of unique content I’ve
either written myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it
up all over the web without my agreement. Do you know any
solutions to help protect against content from being ripped
off? I’d really appreciate it.
JimDrots
یکشنبه,1401,07

buy cialis 80 mg


GordonRef
یکشنبه,1401,07

bactrim antibiotic online prescriptions amoxicillin online no prescription
https://antibioticwithoutpresription.shop/# amoxicillin 500mg no prescription
cheapest prescription pharmacy cheapest pharmacy to fill prescriptions with insuranceSamuelrah
یکشنبه,1401,07

augmentin 675 mgJaneDrots
یکشنبه,1401,07

buy cafergot


RobertFew
یکشنبه,1401,07

ivermectin cost
MiclVuh
یکشنبه,1401,07

stromectol for humansMichaelFindy
یکشنبه,1401,07

valtrexMichaelrop
یکشنبه,1401,07

viagra mexico price


MiaDrots
یکشنبه,1401,07

professional pharmacy

JaneDrots
یکشنبه,1401,07

buy orlistat generic


EdgarFup
یکشنبه,1401,07

zestril 10 mg price


vivoslot
یکشنبه,1401,07

My family always say that I am wasting my time here at net, however
I know I am getting knowledge every day by reading such pleasant posts.


OliverNax
یکشنبه,1401,07

Hello! online pharmacy discount code great internet site https://pharmacyonlinexp.questSueDrots
یکشنبه,1401,07

furosemide lasix


JudyDrots
یکشنبه,1401,07

prinivil 5 mg


MarkDrots
یکشنبه,1401,07

baclofen australia
PaulDrots
یکشنبه,1401,07

5 retin aEdgarFup
یکشنبه,1401,07

accutane 2018


JimDrots
یکشنبه,1401,07

1000 mg valtrex daily
EdgarFup
یکشنبه,1401,07

buy augmentin 625mg
CurtisEmabs
یکشنبه,1401,07

cialis 60


Kevindug
شنبه,1401,07

canadian family pharmacy canada pharmacy world
https://antibioticwithoutpresription.shop/# zithromax prescription
buy zithromax no prescription buy doxycycline without prescription


BooDrots
شنبه,1401,07

zoloft brandSueDrots
شنبه,1401,07

viagra on sale
MiclVuh
شنبه,1401,07

cialis cream


Michaeltam
شنبه,1401,07

cialis 30CurtisEmabs
شنبه,1401,07

cytotec buyJudsonsar
شنبه,1401,07

erection pills viagra online erection pills that work
https://antibioticwithoutpresription.shop/# amoxicillin 500mg without prescription
EvaDrots
شنبه,1401,07

buy cafergotRobertFew
شنبه,1401,07

2 viagra pillsCalvinvar
شنبه,1401,07

cheapest ed pills online ed pill

สมัคร betflik
شنبه,1401,07

Hi there, I discovered your blog by way of Google whilst searching for a comparable topic,
your web site got here up, it appears great.
I have bookmarked it in my google bookmarks.
Hi there, simply become alert to your weblog through Google,
and located that it is really informative. I am going to watch out for brussels.
I will be grateful in case you continue this in future.
A lot of folks might be benefited out of your writing.
Cheers!
TeoDrots
شنبه,1401,07

viagra cream uk
HenryBoilk
شنبه,1401,07

Hi! ed meds good site https://edpill.online

pbn
شنبه,1401,07

Hey there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok.
I’m definitely enjoying your blog and look forward to new updates.

JudyDrots
جمعه,1401,07