لومینرز دندان

لومینیرز دندان

لومینیرز دندان چیست و با لمینیت چه تفاوتی دارد؟

لومینیرز دندان چیست؟

تکنیک های نوین دندانپزشکی موجب خلق درمان های منحصر به فردی در این حوزه شده است. روکش دندان های نازیبا امروزه یکی از محبوب ترین درمان ها در کلینیک های دندانپزشکی است که با روش های مختلفی انجام می شود. هر روش ویژگی های خاص خود را دارد و نمی توان یک روش را برای تمامی افراد توصیه کرد. لومینیرز دندان یک راهکار عالی برای روکش کردن دندان هاست که اخیرا جایگاه خوبی در زیباسازی دندان ها یافته است.

مزایای لومینیرز دندان موجب جذب افراد زیادی بخصوص در قشر جوانان می شود. از این رو قصد داریم در این مقاله به سوال لومینیرز دندان چیست و با لمینیت چه تفاوتی دارد بپردازیم. سعی ما بر این است که به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. پس با ما همراه باشید.

لومینیرز دندان چیست؟

روکش های مختلفی برای پوشش مشکلات ظاهری دندان ها وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. در گذشته اکثر روکش ها از جنس چینی بود و از این رو نیاز به فرایند آماده سازی داشت. آماده سازی روکش های چینی زمان‌بر بود. برای مثال گاهی افراد مجبور بودند زمان طولانی را با دندان معیوب خود بگذرانند تا مراحل ساخت روکش دندانشان تکمیل شود و این برای افراد خوشایند نبود.

لومینیرز دندان یک نوع روکش جدید برای دندان هاست که در آن، لایه ای بسیار نازک از ماده پایه‌ای به نام فرم پرسلن بر روی دندان ها متصل می شود. فرم پرسلن با مواد دیگری مخلوط می شود و ظاهری یکدست و البته مقاوم به دندانها می دهد. این نوع روکش ها بدلیل ضخامت کمی که دارند مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرند و نواقص ظاهری دندان ها را بخوبی پوشش می دهند. لومینیرز نیاز به آماده سازی قبلی ندارد و به همین دلیل به آن روش بدون آمادگی نیز گفته می شود.


بیشتر بخوانید: آیا می دانید متخصص ایمپلنت در تهران، برای کاشت ایمپلنت چه معیارهایی را در نظر می گیرد؟


مزایای لومینیرز دندان در زیباسازی دندان ها

لومینیرز دندان مزایای زیادی در زیباسازی دندان ها دارند که شامل موارد زیر می شود:

 • لومینیرز دندان نسبت به مواد غذایی رنگی مقاومت خوبی دارد و رنگ پذیری آن در حد صفر است.
 • برای پوشش نواقص سطحی گزینه ی مناسبی است.
 • در انجام لومینیرز دندان نیازی به سایش و تراشیدن زیاد دندان اصلی نیاز نیست بنابراین به دندان اصلی آسیب خاصی وارد نمی شود و شکل آن حفظ می شود.
 • در مدت زمان کوتاهی قابل انجام است و افرادی که بر اثر سانحه با شکستگی دندان مواجه می شوند می توانند از لومینیرز برای روکش سریع دندان هایشان کمک بگیرند.
 • ضخامت لومینیرز 3/0 است و شفافیت و درخشندگی طبیعی دارد.
 • یک درمان و روکش برگشت پذیر است و در انجام آن مینای دندان اصلی تراش زیادی را متحمل نمی شود.
 • موادی که لومینیرز را می سازند از دوام خوبی برخوردارند و تا 20 سال و حتی بیشتر می تواند روکش دندان را با مراقبت حفظ کرد.
 • مراحل انجام لومینیرز بسیار کوتاه است و حتی نیاز به تزریق بی حسی ندارد. از آنجا که در مراحل لومینیرز نیاز به دریل کردن دندان و سوراخ کردن آن نیست، پس از اتمام کار شخص احساس درد و ناراحتی ندارد.

مزایای لومینیرز دندان

لومینیرز دندان برای رفع چه مشکلاتی مناسب است؟

لومینیرز دندان برای رفع مشکل افرادی با شرایط زیر مناسب است:

 • افرادی که دندان هایشان که رگه های سفید یا قهوه ای کمرنگ دارند.
 • کسانی که دندان هایشان که شکستگی یا لب پر شدگی کمی دارند.
 • افرادی که دندان هایشان که با هم فاصله دارند اما فاصله آن ها زیاد نیست.
 • کسانی که دندان هایشان که کجی خفیف دارند یا اندازه آن ها کوچکتر از بقیه دندان هاست.

لومینیرز دندان با لمینیت چه تفاوتی دارد؟

لمینیت و لومینیرز و اصلاح طرح لبخند هر سه جزء روش های زیباسازی دندان ها است. در روش های لمینیت و لومینیرز با استفاده از مواد خاص، روکشی متناسب با ساختار دندان فرد بر روی دندان ها قرار می گیرد. اما این دو تفاوت هایی نیز با هم دارند که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.اصلی ترین تفاوت لومینیرز و لمینت، تفاوت در ضخامت آنها است. ضخامت لمینت تقریبا به 5/0 میلیمتر می رسد و طی مراحل انجام لمینت نیاز به تراش و سایش زیاد دندان ها است.

اما در انجام لومینیرز مقدار کمی سایش انجام می شود و تراش های عمقی روی مینای دندان انجام نمی شود.همچنین یکی از امتیازات لومینیرز، ضخامت کم آن است.همانطور که در قبل اشاره کردیم، ضخامت لومینیرز به 3/0 میلیمتر می رسد که این ویژگی برای افرادی که نمی خواهند ضخامت مواد بیشتری را تحمل کنند قابل توجه است.

معایب روکش های لومینیرز دندان

اگر چه این روش درمانی تا حد بسیاری نواقص و کاستی های روش های گذشته را برطرف کرده است، با این حال نمی توان گفت که یک روش درمانی هیچ عیبی ندارد. بعنوان یکی از معایب لومینیرز می توان به این مورد اشاره کرد که چنانچه تغییر رنگ دندان های فرد بسیار زیاد باشد و تیرگی عمقی باشد، این روش پوشش مناسب را ندارد. چرا که ضخامت لومینیرز بسیار کم است و احتمال دارد تیرگی دندان ها همچنان نمایان بماند.

لومینیرز دندان و هزینه انجام آن

صراحتا باید گفت که در انجام لومینیرز قیمت ثابت و یکسانی برای همه افراد وجود ندارد. چرا که هر فرد با توجه به مشکلاتی که باید برطرف شود درمان می شود. بطور کلی طبیعتا برای افرادی که نواقص سطحی و ظاهری دارند قیمت کمتری خواهد داشت و برای پوشش عیوب پیشرفته تر هزینه ها افزایش می یابد. بنابراین قیمت نهایی تنها با نظر دندانپزشک و براساس میزان مشکلات و نواقص و همچنین مقدار متریالی که در لومینیرز بکار میرود تعیین می شود.

لومینیرز دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟

با وجود تمام مزایای که روکش لومینیرز دارد ذکر این مورد ضروری است که این روش نیاز به مراقبت دارد. پس برای افرادی که در رعایت بهداشت دهان ودندان خود منظم نیستند و استمرار ندارند، پیشنهاد نمی شود.

کلینیک دکتر ستاره هاشمی

کلینیک دکتر ستاره هاشمی یکی از معتبر ترین کلینیک های دندانپزشکی تهران است. شما می توانید تمامی خدمات مربوط به لومینیرز را از کلینیک دکتر ستاره هاشمی دریافت کنید و لبخندی زیبا خلق کنید. در صورت نیاز به معاینه دندانپزشکی یا مشورت برای نصب لومینیرز با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی دکتر ستاره هاشمی با بهترین دندانپزشکان تهران مشورت کنید و مناسب ترین روش درمانی را برای خود انتخاب کنید.

در این مقاله از سایت به معرفی روش درمانی لومینیرز پرداختیم. سپس به مزایای این روش درمانی به شما معرفی کردیم و هزینه های این روش درمانی را برای شما بازگو کردیم. همچنین به مقایسه این روش درمانی با روش درمانی لمینیت پرداختیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

 

برای مشاوره با ما شماره خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم